Ish-mbrojtësi i Djajve të Kuq ka qenë i impresionuar nga qëllimi i sulmit në 2020-21 dhe dëshiron të shohë më pak pyetje të bëra nga një trajner norvegjez

Manchester UnitedKlasa e viteve 2020-21 po rikrijon fuqinë e zjarrit të siguruar një herë nga Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo dhe Carlos Tevez, pretendon John O’Shea.

Djajtë e Kuq gjithmonë janë krenuar me talentin sulmues që kanë në dispozicion në çdo kohë.

Disa sulmues ikonë kanë kaluar nëpër Old Trafford, përfshirë pesë herë fitues i Topit të Artë Ronaldo dhe golashënuesi kryesor i të gjitha kohërave i klubit Rooney.

Ndjekja e hapave të tillë nuk do të jetë kurrë e lehtë, por e pëlqen Marcus Rashford, Mason Greenwood dhe Anthony Martial po lulëzojnë në të tashmen.

Ata mbështeten me shkathtësi nga Edinson Cavani, Daniel James, Bruno Fernandes dhe Co., me O’Shea të impresionuar nga opsionet që Ole Gunnar Solskjaer ka në librat e tij.

I tha ish-mbrojtësi i United talkSPORT: “Po kthehet, ngadalë.

“Ju e shihni sasinë e golave ​​që ata shënojnë, është një shenjë që ata duan ta marrin përsëri atë futboll sulmues të rrjedhshëm, stilin e kundërsulmit me atë shpejtësi.

“Ju mendoni për Rooney, Ronaldo dhe Tevez … është shumë emocionuese për t’u parë dhe është pozitive.”

United goditi gjashtë në daljen e fundit në Premier League, pasi fshiu kundërshtarët e vjetër Leeds, dhe O’Shea beson se hapat pozitivë po ndërmerren në drejtimin e duhur nga një klub që humbi rrugën disi pas pensionit të Sir Alex Ferguson në 2013 .

Ai shtoi: “Për mua, ka përparim nën Ole. Ka progres të vazhdueshëm. Mund të jetë pak më ngadalë sesa dëshirojnë njerëzit, por është progres.

“Ata shënojnë gola, po ata mund të mbrohen më mirë herë pas here, por nëse e fitojnë atë lojë në dorë shikoni se ku do të jenë në Premier League.

“Ju pritet të fitoni gjithçka në Manchester United; ky është presioni që ju ushtron si menaxher.

“Dhe po, Liga e Kampioneve është zhgënjyese, por PSG dhe RB Leipzig nuk janë kriklla.

“Sfida në kampionat është të afrohesh me kampionët, kjo është Liverpool dhe ata po vendosin një standard të mahnitshëm – e shihni se çfarë bënë Crystal Palace në Selhurst Park (një fitore shkatërruese 7-0 të Shtunën) dhe është një standard i vështirë për tu arritur.

“Por ka përparim dhe mendoj se Manchester United po e mbyll atë hendek”.

Me këtë në mendje, dhe me shumë që flasin Djajtë e Kuq si pretendentë për titull në 2020-21, Shpreson O’Shea Solskjaer do t’i jepet koha që i duhet për t’i rregulluar gjërat – me Norvegjezin që është përballur me shumë pyetje në lidhje me përshtatshmërinë e tij për një post të kërkuar trajner.

“Nuk duhet të ndodhë që pas çdo ndeshje të ketë një provim mbi Ole dhe ekipin e trajnerëve,” tha O’Shea.

“Pas çdo loje, ne dëgjojmë njerëz të thonë,” oh ai duhet të qëndrojë tani “, ose,” oh ai nuk duhet të qëndrojë tani “. Ju nuk do të përparoni kurrë si klub nëse është kështu.

“Lërini gjërat të rregullohen përsëri. Jini të qetë, jini të durueshëm. Skuadra nuk do të rrëmbehet vetëm sepse ata shënuan golat që bënë dje.

“Ata e dinë se kanë një sërë lojrash të afërta; ata kane EvertonKupa Carabao, të cilët kanë kthyer këndin, dhe pastaj Leicester larg, dhe ata sapo kanë pasur një fitore fantastike jashtë Tottenham.

“Pra, janë hapa të vegjël, por ka shumë për të pritur dhe është shumë emocionuese për klubin.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu