Man Utd prodhoi një paraqitje të dobët kundër Crystal Palace pasi ata u detyruan të vendosin për një pikë me barazimin e tyre të dytë radhazi 0-0 në kampionat.

Njeriu Utd u përpoq të zgjidhej herët me dhuratat e Harry Maguire Crystal Palace mundësia e parë e vërtetë e lojës.

Andros Townsend zgjodhi Christian Benteke në kuti, por nuk do të përsëritej më heroikat e tij kundrejt Brighton ndërsa Belgu goditi topin e tij me traversë.

Vizitorët shpejt u vendosën dhe arritën afër thyerjen e bllokimit përmes burimit të mundshëm të Nemanja Matic.

Serbi goditi një gjuajtje nga distanca që bëri një devijim gjatë rrugës drejt golit të Vicente Guaita. Portieri tregoi një atletizëm të madh për të hedhur topin në top për një cep nga i cili Maguire dhe Edinson Cavani panë shanse të vinin e shkonin.

Luke Shaw më pas zgjodhi Marcus Rashford në hapësira të mëdha në zonë. Vrasësi i Anglisë do të kishte pritur të bënte më mirë ndërsa tërhoqi përpjekjen e tij të ulët për pak larg.

Një gjendje e keqe më pas zbriti në garë pasi të dy palët treguan një mungesë të dukshme të cilësisë në të gjitha aspektet e lojës së tyre.

Asnjëra palë nuk mund të gjente avantazhin e kërkuar në pjesën e tretë të fundit për të zhbllokuar mbrojtjet ndërsa pjesa e parë filloi të largohej drejt një përfundimi pa gola.

Një moment i cilësisë u shfaq para pushimit – një kryq ngacmues i ulët nga Aaron Wan-Bissaka i destinuar për çizmën e Cavani që u pre me ekspertizë nga Joel Ward.

Luka Milivojevic përplasi një goditje të lirë drejt e në top në orën e orës. Andros Townsend mori copat e mbetura, por hapi një përpjekje të gjerë të postës ndërsa kërkimi për një hapës vazhdoi.

Ole Gunnar Solskjaer riorganizoi paketën e tij me 20 minuta të mbetura ndërsa Scott McTominay dhe Daniel James zëvendësuan Fred dhe Cavani.

James gati sa nuk bëri një ndikim të menjëhershëm kur u fut në kutinë e Pallatit të pashënuar. Uellsiani u zgjodh me një krosim të saktë, por goditi linjat e tij pasi shansi nuk shkoi më.

Mason Greenwood më në fund shpërtheu në jetë me dhjetë minuta të mbetura. I riu u zhvendos në fushë përpara se të lëshonte një përpjekje për të bërë dredha-dredha që fluturoi disa centimetra larg postës së Guaita.

Patrick Van Aanholt pa një shans të lavdishëm të vonë duke lypur kur reagimet e shpejta të Dean Henderson ndihmuan për të goditur goditjen e mbrojtësit.

Ky do të provonte të ishte momenti përfundimtar i lojës pasi të dy palët duhej të vendosnin për një pikë secila.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu