Një gol i hershëm brenda pesë minutash do të vazhdonte për të provuar vendimtar pasi Man Utd pa një Watford të shkëlqyeshëm në raundin e tretë të Kupës FA.

Njeriu Utd pohuan dominimin e tyre herët dhe shpejt morën epërsinë përmes Scott McTominay.

Reprezentuesi Skocez e nxorri jashtë zonën e tij me hark nga goditja e këndit për të udhëhequr goditjen e tij me kokë për të shënuar 1-0 brenda pesë minutash.

Watford kërcënoi të barazonte rezultatet pak çaste më vonë, por zëvendës portieri Dean Henderson reagoi shpejt për të shkatërruar përpjekjen e Adam Masina.

Ndërhyrja e tij nxori goditjen nga goditja dhe devijoi topin drejt shtyllës së largët para se Axel Tuanzebe të pastrohej për sigurinë relative.

Ismaila Sarr po krijonte probleme me ritmin dhe mashtrimet e tij nga e djathta dhe gati sa nuk e kapi Henderson kur krosimi i tij nga një kënd i mprehtë gati u fut brenda shtyllës së largët.

Hornets po rriteshin në lojë pasi u rikuperuan nga grushta e hershme e pinjollit.

Një apel për një penallti u refuzua pasi topi goditi Eric Bailly në krah, ndërsa Joao Pedro vazhdoi të tregonte pse ai është një nga talentët më të mirë të kampionatit në të majtë.

Ndërsa gjysma e kohës u afrua, një pjesë e shkëlqyer e ndërveprimit midis Mason Greenwood dhe Donny Van de Beek hapi derën për Juan Mata.

Gjuajtja spanjolle ishte e vështirë dhe e ulët, por ndaluesi i Watford Daniel Bachmann ishte i barabartë me detyrën.

Eric Bailly mori trajtim pasi u kritikua nga portieri i tij dhe u zëvendësua siç duhet nga Harry Maguire sekonda para pushimit.

Ritmi u ngadalësua për pjesën më të madhe të pjesës së dytë.

Pedro vazhdoi të shkaktonte probleme në pjesët e vendosura, por nën presion të vazhdueshëm nga shënjuesit e Man Utd nuk mund ta shqetësonin Henderson me përpjekjet e tij.

Me lojën gjarpërues së bashku, Solskjaer shikoi në stolin e tij për një impuls të ri dhe prezantoi Marcus Rashford dhe Anthony Martial në veprim.

Me 10 minuta mbetur Maguire u ngrit më së miri për të arritur një goditje të lirë Alex Telles, ndërsa Rashford zgjati këmbët e tij në një vrapim të turbullt që rezultoi në një ndalesë të zhytjes inteligjente nga Bachmann.

Këto mundësi të humbura nuk kishin rëndësi, pasi Man Utd pa orën për të siguruar kalimin e sigurt në raundin e katërt të FA Cup 1-0.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu