Pas hedhjes së shortit do të ketë një derbi në Mançester dhe një derbi në Londër në gjysmëfinalet e Kupës Carabao.

Çerekfinalet përfunduan të Mërkurën me Tottenham duke nokautuar në Stoke dhe Manchester United duke mundur Everton.

Pasoi Brentford duke mposhtur Newcastle dhe Manchester City duke eliminuar Arsenalin diten e meparshme.

Man City është kampion në fuqi, pasi ka fituar tre edicionet e kaluara të konkursit. Për të pasur një shans për ta bërë atë katër me radhë, ata do të duhet të shohin më parë rivalët e tyre ndër-qytet.

United dhe City u takuan në gjysmëfinale të konkursit vitin e kaluar, me këtë të fundit duke fituar 3-2 në tërësi pasi të dy ekipet fituan ndeshjen e tyre jashtë.

Këtë vit, do të jetë një lojë me një këmbë që vendos se kush do të përparojë në finale. United do të shpresojë të kapërcejë përpjekjet e tij në gjysmëfinale sezonin e kaluar.

Ata arritën në katër nga tre garat e fundit pa kaluar në ndonjë finale. Do të jetë një betejë argëtuese për të parë nëse munden këtë herë.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Në ndeshjen tjetër, Tottenham i Jose Mourinho do të presë ekipin e Kampionatit Brentford.

Mourinho e ka fituar këtë garë sa herë që ka arritur këtë fazë, kështu që do të shpresoj në copën e tij të parë të argjendtë me Spurs.

Ndërkohë, Brentford do të përpiqet t’i ndalojë ata. Ata shpresojnë të bëhen skuadra e parë nga jashtë Premier League për të arritur në finale që nga Bradford City në 2013.

Brentford tashmë janë në fazën më të largët që kanë arritur ndonjëherë në një garë të madhe të kupave.

Shorti gjysmëfinal i konfirmuar

Manchester United v Manchester City

Tottenham Hotspur v Brentford

Lidhjet do të luhen javë duke filluar nga 4 Janari

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu