Man Utd ka identifikuar ‘shënjestrën e tyre kryesore’ nga treshja superstare e Erling Haaland, Harry Kane dhe Kylian Mbappe përpara një transferimi të verës, sipas raporteve.

Njeriu Utd kanë bërë një hap përpara nën tutelën e Ole Gunnar Solskjaer këtë sezon.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi në Facebook, Cicëroj dhe Instagram


Djajtë e Kuq aktualisht qëndrojnë të qetë brenda katër të parëve, megjithëse janë 14 pikë larg rivalëve vendas Man City.

Klubi është në mes të një vrapimi fantastik larg, por kthimet e tyre kundër anëtarëve të tjerë të ‘gjashtë më të mirëve’ kanë lënë shumë për të dëshiruar.

Vetëm një gol është shënuar në shtatë ndeshje kundër atyre skuadrave në kampionat këtë vit. Si i tillë, zero fitime janë regjistruar me shumë ndeshje që përfundojnë 0-0.

Mungesa e fuqisë së zjarrit në lojërat e mëdha është një problem që duhet të zgjidhet nëse Man Utd do të bëhet një pretendent i vërtetë i titullit sezonin e ardhshëm dhe më gjerë.

Anthony Martial ka punuar këtë sezon ndërsa Edinson Cavani nuk është një opsion afatgjatë në moshën 33 vjeç.

Një mënyrë për të rregulluar situatën është përmes tregut të transferimeve.

Man Utd nuk është i huaj për marrëveshjet me blockbuster, dhe raporti i fundit nga atletikës (përmes Shpreh) ka zbuluar se një treshe superstare janë në radarin e tyre.

Haaland, Mbappe dhe Kane reklamohen të gjithë, megjithëse është sensacioni i Borussia Dortmund që raportohet se është ‘objektivi i tyre kryesor’.

Norvegjezi ka operuar afër një goli për ndeshje që nga lëvizja e tij nga RB Salzburg në fillim të vitit 2020.

Haaland do të ketë një listë të gjatë të paditësve të mundshëm këtë verë, me anëtarë të tjerë anglezë Chelsea nuk shqetësohet nga mungesa e dukshme e interesit të lojtarit për një ndërrim të Stamford Bridge.

A Raporti paraprak zbuloi se lojtari do të preferonte një lëvizje në Manchester. Haaland ka një lidhje të mëparshme me shefin aktual të Djajve të Kuq Solskjaer që nga koha e tyre së bashku në Molde.

Shuma e kërkuar për të sjellë Haaland në Old Trafford ka të ngjarë të jetë një nëntë shifra. Megjithatë, Dortmund ka treguar një gatishmëri për të shkarkuar emrat e tyre të markave në kohët e fundit Bild gazetari Christian Falk kohët e fundit vuri në dukje se çdo lëvizje e mundshme është shumë në një fazë paraprake.

Kane, Mbappe të dy admironin

Harry Kane Tottenham

Nëse një lëvizje për Haaland dështon të materializohet, Man Utd mund të shikojë ose Kane ose Mbappe në vend.

Raporti shton se asi i Tottenhamit Kane është ‘admiruar në prapaskenë’ në Old Trafford.

Për më tepër, një lëvizje për hajmali i PSG-së Mbappe mund të shfaqet nëse parizianët ‘nuk arrijnë të fitojnë Ligën e Kampionëve’ këtë sezon.

Kontrata e super yllit francez skadon në 2022 dhe deri më tani, ai nuk është më afër nënshkrimit të një vazhdimi.

LEXO MË SHUMË: Ylli i Lone Man Utd i cili do të ‘hynte në ekipin e Man City’ pavarësisht dështimeve të përmendura

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu