Një treshe e klubeve të nivelit të lartë po ndjekin të riun nga akademia e kampionatit me marrëveshjen e tij të skaduar në verë

Manchester City, Kelt dhe Crystal Palace të gjithë po lëvizin për të nënshkruar Sinclair Armstrong nga kampionati Queens Park Rangers në një transferim falas për të forcuar radhët e tyre të akademisë.

Armstrong vlerësohet si një nga talentet më të mirë për të dalë nga Republika e Irlandës, duke bërë debutimin e tij profesional për Shamrock Rovers kur ishte ende vetëm 15 vjeç në 2018. Ai bëri gjashtë paraqitje irlandeze të divizionit të parë dhe gjithashtu luajti në kupën e brendshme.

Republika e Irlandës Ndërkombëtare Nën 17 vjeç u bashkua vetëm QPR në tetor, por ai nënshkroi vetëm një marrëveshje deri në qershor 2021, gjë që e bën atë të kualifikuar për të nënshkruar një para-kontratë me një klub tjetër.

Marrëveshja për t’u bashkuar me anën e nivelit të dytë u pa si një grusht shteti, me Bundesliga klub Hoffenheim thuhet se e solli atë në gjyq pak para goditjes pandemike të koronavirusit.

Me optimizëm se ai do të nënshkruante shpejt një marrëveshje më të gjatë, tani ekziston frika se ai mund të largohet nga Loftus Road pasi ka shënuar disa gola në ekipin e tyre Under-18 tashmë këtë sezon.

Tani 17 vjeç, Dublineri është një sulmues që mund të luajë edhe në krahun e majtë.

Man City kohët e fundit ka fituar Kupën Rinore FA dhe vlerësohet si një nga akademitë më të mira në Anglia. Sidoqoftë, rruga mund të jetë më e lehtë ose në Celtic ose Crystal Palace me të dy klubet që kanë disa sukses në sjelljen e perspektivave të talentuara në të kaluarën.

Celtic ka avantazhin që të jetë në gjendje të fillojë bisedimet më herët pasi ata vlerësohen si një klub në një ligë jashtë shtetit dhe, si rivalët e tyre Rangers, ata kanë përdorur statusin e tyre për të tërhequr një mori talentesh nga akademitë angleze për t’u bashkuar me klubin e tyre.

Premier League Skoceze ka provuar një garë të mirë për talentet e reja për të lëvizur përpara dhe për të arritur gjëra më të mëdha me Virgil van Dijk, Andy Robertson dhe Moussa Dembele që kanë shkëlqyer në karrierën e tyre të hershme në veri të kufirit para se të lëviznin në gjëra më të mëdha.

Ndërkohë Crystal Palace i ka dhënë një rrugë disa produkteve të akademisë, më së shumti Aaron Wan-Bissaka, i cili vazhdoi të bashkohej Manchester United.

QPR i Mark Warburton është aktualisht i 20-ti në kampionat dhe nuk ka gjasa të debutojë me të riun ndërsa lufton kundër rënies.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu