Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar se klubi është në bisedime me mbrojtësin e Fildishtë Eric Bailly mbi një kontratë të re.

Marrëveshja aktuale e Bailly do të skadojë në 2022 dhe ka pasur dyshime nëse atij do t’i ofrohen kushte të reja. Lëndimet e kanë dëmtuar kohën e tij në Old Trafford, duke e kufizuar atë në një rol pak më shumë këtë sezon.

Eric Bailly
Bailly ka luftuar lëndime | Visionhaus / Getty Images

Pavarësisht se u bashkua me klubin në verën e vitit 2016, barazimi i së enjtes 1-1 me AC Milan ishte vetëm paraqitja e 100-të e Bailly për Të bashkuar, por Solskjaer pranoi se qendërmbrojtësit i është dashur të mësojë se si të përballet me stilin e tij fizik të lojës.

“Ne kemi filluar të flasim me Eric dhe përfaqësuesit e tij në mënyrë që Eric të mbetet më i mirë për më gjatë dhe ju gjithashtu mund të shihni shfaqjet e tij,” tha Solskjaer Daily Mail)

“Unë kam qenë shumë i lumtur me të. Stili i tij i lojës e ka bërë atë të humbasë shumë ndeshje sepse njëqind ndeshje, kjo nuk mjafton për periudhën që ai ka qenë këtu. Ai po bëhet gjithnjë e më i fortë.”

Ole Gunnar Solskjaer
Solskjaer ka qenë i impresionuar me Bailly | Alex Livesey – Danehouse / Getty Images

Nëse Bailly do të pranojë në të vërtetë një kontratë të re është një çështje tjetër. Ndërsa qëndron, ai është qendërmbrojtësi i tretë i United pas Harry Maguire dhe Victor Lindelof, dhe ai mund të bjerë më tej në urdhrin e goditjes nëse United zbarkon qendërmbrojtësin e ri që ata dëshirojnë në afatin kalimtar të verës.

Djajtë e Kuq janë lidhur me Jules Kounde të Sevilla, Raphael Varane të Real Madrid dhe Pau Torres të Villarreal dhe çdo nënshkrim i ri ka të ngjarë të kufizojë edhe më shumë kohën e luajtur të Bailly.

Megjithatë, në ndërtimin e takimit të tij me West Ham United, i tha Bailly Lajme Sky Sport se fokusi i tij i vetëm është në falënderimin e United për qëndrimin pranë tij gjatë luftimeve të tij për dëmtime.

“Unë dua të bëj më shumë për këtë klub që ju e dini sepse në kohërat e mia të këqija klubi më ka ndihmuar për gjithçka dhe jam krenar për këtë,” tha Bailly. “Tani unë do të vazhdoj stërvitjen, të përqendrohem dhe të marr më shumë lojëra.

“Unë jam mirë, harroj çdo moment të keq këtë vit. Jam mirë, kjo është shumë e rëndësishme. Tani vazhdoni, vazhdoni stërvitjen dhe përqendrohuni, dhe shpresoj që kjo të mos ndodhë më. Tani jam në një moment të mirë dhe po e shijoj momentin “.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu