Anësori i Liverpool Sadio Mane thotë se Thiago Alcantara e kapi atë në befasi kur bëri debutimin e tij për klubin në shtator.

Thiago arriti nga Bayern Munchen në dritaren e fundit të transferimit dhe bëri një ndikim të menjëhershëm në mesfushë.

Por si dhe kontrolli i tij mbi topin, syri i tij për një pasim ka fituar admirues nga e gjithë Premier League.

Një pasim i tillë erdhi kundër Everton – dhe për të Mane – i cili më pas vendosi Jordan Henderson për një fitues të pavlefshëm më vonë.

Sidoqoftë, ai ka pasur shanse të kufizuara që nga ajo lojë në tetor për të shfaqur cilësinë e tij. Në të vërtetë, ai mori një dëmtim në gju në Goodison Park i cili e përjashtoi atë deri në fund të Dhjetorit.

Si i tillë, Mane ndihet i ngazëllyer që ka spanjolli përsëri në fushë – veçanërisht përpara përplasjes së madhe të së dielës me Manchester United.

“Gjithmonë kam thënë që Thiago është një nga më të mirët në pozicionin e tij në botë, me siguri,” i tha sulmuesi liverpoolfc.com.

“Ai ishte i pafat me lëndimin, por tani ai po kthehet. Nuk është e lehtë të kthehesh nga një dëmtim dhe të jesh 100 për qind në fushë, por mund ta shohësh Thiago [and his quality].

“Nga ndeshja e tij e parë më bëri përshtypje sepse nuk mendoja se ai do të ishte kaq mbresëlënës në fushë! Po vjen ngadalë, ngadalë dhe mendoj se ai po arrin nivelin e tij më të mirë, gjë që është shumë e mirë për ne dhe për të Liverpool Klub futbollistik. Mezi po pres ”.

Mane shtoi se ai është i lumtur që ka Thiago në krah për aftësinë e tij për të furnizuar lojtarë përpara me raste.

“Ne kemi shumë lojtarë të shkëlqyeshëm në mesfushë dhe Thiago është njëri prej tyre,” tha ai.

“Ai e ka këtë cilësi të pasimit, që është një tjetër avantazh për treshet tanë të parë, sepse ne mund të shohim sa i mirë është ai në pasim.

“Mendoj se kjo e bën ekipin edhe më të mirë. Ne presim të shohim më shumë nga kjo – magjia e tij! – për të ndihmuar ekipin së bashku. ”

Liverpool merr lëndim të fortë

Ndërkohë, Liverpool mori një nxitje kryesore të fitnesit përpara përplasjes me Djajtë e Kuq në Anfield.

Të Premten, Joel Matip mori pjesë në trajnimin e ekipit për herë të parë që kur pësoi një problem në ijë menjëherë pas Krishtlindjeve.

Si i tillë, ai e ka vënë veten në garë për të luajtur së bashku me Fabinho në anën e pasme.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu