Menaxheri i Hyderabad FC pret konkurrencë të ashpër nga Bengaluru FC …

Hyderabad FC ka barazuar secilën nga tre ndeshjet e fundit në Superliga indiane (ISL) dhe aktualisht janë vendosur në pozitën e katërt në tabelën e kampionatit me 18 pikë nga 13 ndeshje.

Trajneri Manuel Marquez, megjithatë, nuk është shumë i shqetësuar për rënien e papritur të formës së ekipit të tij pasi ai mendon se të gjitha ekipet kanë një shans të mirë për të marrë një vend në play-off.

“Unë mendoj se konkurrenca është shumë e barabartë,” tha Marquez. “Ka shumë barazime. Të gjitha ekipet po luftojnë për katërshin më të mirë. Të gjitha ekipet kanë një shans të ndershëm. Duhet të mendojmë lojë për lojë. Pas dy fitoreve barazuam me Mumbai. Kundër Odisha, ne duhet ta kishim vrarë ndeshjen në pjesën e parë. Ne kishim pak raste, por ishim shanse të qarta kundër Jamshedpur. Ne mund ta kishim fituar ndeshjen. Nuk e di nëse do t’i humbasim këto pikë në fund të kampionatit “.

Bosi spanjoll ishte i lumtur që ekipi i tij mbajti një hap të pastër në ndeshjen e tyre të fundit kundër Jamshedpur FC por mendoi se sulmi i Hyderabad duhet të përmirësohet.

“Ndonjëherë ne pranojmë gola dhe njerëzit thonë se ne luajmë shumë në tranzicion. Ky është stili ynë. Ndonjëherë me më shumë zotërim, ne nuk pranojmë shumë shanse. Me një fletë të pastër, ju nuk i humbni ndeshjet. Por ne duhet të përmirësojmë sulmin tonë, “tha trajneri i Hyderabad.

Portieri Shankar Roy kohët e fundit u hodh në anije për t’u bashkuar me Hyderabad nga huazimi Bengali Lindor ndërsa Subrata Paul shkoi në anën tjetër. Trajneri i Hyderabad vlerësoi portierin Bengali dhe sugjeroi që Roy është i mirë me këmbë diçka që ai e admiron.

“Shankar (Roy) është një portier i mirë. Ai është i mirë me këmbë dhe është i shpejtë. Ai është i ri dhe mund të luajë mirë me stilin tonë. Unë jam shumë i lumtur me skuadrën me katër portierë. Ne e kemi mbuluar këtë pozicion.

Jamshedpur Hyderabad ISL Akash Mishra

FC Bengaluru janë pa fitore në shtatë daljet e tyre të fundit, por Marquez mbeti i kujdesshëm përpara përballjes me Blutë pasi ndjeu që ekipi po rritet në këtë moment.

“Kur Bengaluru të ketë topin, ne duhet të sigurohemi që ata të mos arrijnë në kutinë tonë me rrezik. Ne nuk kishim shumë raste në ndeshjen e fundit. Por shanset që kishim ishin shumë të qarta.

“Unë mund të flas vetëm gjëra të mira për Bengalurun. Ata po përpiqen të rikuperojnë stilin e mëparshëm. Moosa po bën një punë të mirë. Ata po luajnë më mirë. Ata qëlluan shtyllën dhe Kerala shënoi në banak. Ata janë një ekip shumë i mirë.”

Ish-menaxheri i Las Palmas ishte i gjithë lavdërimi për kontigjentin indian të Hyderabad pasi ai sugjeroi se ai shpreson që disa nga lojtarët e tij të arrijnë së shpejti në ekipin kombëtar indian.

“Unë uroj që disa nga lojtarët të futen në ekipin kombëtar. Me siguri disa lojtarë meritojnë të luajnë në ekipin kombëtar. Shumica e tyre po luajnë herën e parë me rregullsi në ISL. Ata janë plot talent. Nëse unë jam në India deri në fund të marsit do të përpiqem të jem në ndeshjen kundër Katar. Me të gjithë të huajt brenda, indianët mund të kenë luajtur më pak lojëra. Por ato kanë cilësi. Nëse i keni parë në trajnim mund ta kuptoni. Isshtë një lajm i shkëlqyeshëm për futbollin indian pasi ka shumë lojtarë të rinj fantastikë. Çdo seancë stërvitore po e shijojmë shumë ”.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu