Mark Clattenburg ka goditur Jurgen Klopp – përsëri – për skuadrën e tij të penalltisë në Manchester United ndërsa çifti vazhdon verbalin e tyre andej-këtej.

Ish-gjyqtari i Premier League akuzoi shefin e Liverpool për duke u përpjekur të ndikojnë zyrtarët pas komenteve të tij të fundit në lidhje me numrin e penalltive që rivalët Man Utd jepen.

Klopp ishte shpejtë për t’u përgjigjur ndaj akuzave të Clattenburg, duke hedhur poshtë sugjerimin se ai po luante lojëra mendore të Sir Alex Fergusonit në një përpjekje për të lëkundur vendimet në favor të skuadrës së tij.

FBL-ENG-PR-CHELSEA-LIVERPOOL
Klopp dhe Clattenburg në kohë më harmonike | IAN KINGTON / Getty Images

Sidoqoftë, Clattenburg i është përgjigjur përgjigjes së Klopp, duke këmbëngulur se gjermani e di saktësisht se çfarë po bën – dhe përsëri e krahason atë me Ferguson.

“Jurgen Klopp thotë se ai” nuk ka aftësi për lojëra në mendje “,” shkroi Clattenburg në të tijin MailOnline Sport kolonë. “Pra, ai do të jetë i njëjti Klopp që qëndron dhe ia ngul sytë kundërshtarit duke u ngrohur para ndeshjes ?! Ai e di se çfarë po bën, është tepër i zgjuar, prandaj është një nga menaxherët më të mirë që kemi pasur në Premier League.

“Klopp një herë u përpoq të më ngulte sytë para një ndeshje. That’sshtë në rregull, ai ka një prani dhe një atmosferë që ai e përdor për të mirën e ekipit të tij.” Unë gjithashtu mendoj se ai po bëhet me gjemba për shkak të formës së fundit të Liverpool. Unë e kam parë më parë me të, ai nuk është një humbës i mirë. Ferguson nuk ishte, as. Ata janë më të ngjashëm sesa ai vetë i kupton ”.

Jurgen Klopp
Klopp ka qenë i zëshëm për një numër gjërash këtë sezon | Robin Jones / Getty Images

Lufta e fjalëve midis çiftit u ndez nga Komentet e Klopp pas LiverpoolHumbja ndaj Southampton, shefi i Reds duke deklaruar: “Unë dëgjoj tani atë Manchester United kishte më shumë dënime në dy vjet sesa unë në pesë vjet e gjysmë “.

Kjo e shtyu Clattenburg të shkruante një kohë të gjatë Posta kolona mbi temën, duke shkruar: “Ai tingëllon si hipokrit nëse po sugjeron që lojtarët e United po kërkojnë të fitojnë penallti. Të tjerët si Mo Salah dhe (Sadio) Mane janë po aq të aftë të përdorin taktika të ngjashme”.

Uncleshtë e paqartë nëse Klopp dhe Clattenburg në të vërtetë kanë folur drejtpërdrejt me njëri-tjetrin, apo nëse ata thjesht po komunikojnë përmes konferencave për shtyp dhe kolonave të gazetave tabloide.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu