Sergio Ramos ka refuzuar propozimin përfundimtar të kontratës së Real Madrid dhe agjenti i tij do të udhëtojë në Angli javën e ardhshme për të nënshkruar një marrëveshje fitimprurëse me Manchester United, sipas një raporti.

mbrojtës që shërben gjatë është jashtë kontratës në verë dhe është i lirë të negociojë me pretendentë jashtë shtetit. Reali mbetet i etur për ta mbajtur atë dhe ka propozuar një zgjatje dy-vjeçare me një ulje prej 10% të kushteve të tij aktuale.

Sidoqoftë, sipas Todofijaches, Ramos ka refuzuar përparimet e tyre dhe ka vendosur të zhvendoset në Premier League.

Dalja spanjolle raporton se Ramos ka dy mundësi në tryezë: PSG dhe United. Megjithatë, ata pretendojnë se Anglia mban ndikimin më të madh për Ramos dhe se United do të jetë porti i ardhshëm i 34-vjeçarit.

Todofijaches pretendimet se agjenti i Ramos, René Ramos do të udhëtojë në Angli javën e ardhshme për të mbyllur kushtet për një paketë dy-vjeçare në Old Trafford. Ata pretendojnë se fituesi i Kupës së Botës pritet të nënshkruajë një marrëveshje dy-vjeçare me Djajtë e Kuq me vlerë rreth 200,000 £ në javë.

Përveç kësaj, raporti pretendon se Reali është i vetëdijshëm për qëllimet e Ramos dhe do të sjellë David Alaba si pasardhësin e tij. Mbrojtësi austriak, vetë një agjent i lirë këtë verë, do të nënshkruajë një marrëveshje tre-vjeçare pas largimit nga Bayern Munchen.

Nuk është hera e parë në karrierën e tij Ramos është lidhur me United dhe raportet duhet të plotësohen me kujdes në këtë fazë.

Sidoqoftë, dalja e mundshme e veteranit Andaluziani do të vijë si një goditje për Zinedine Zidane.

Pasi nuk ishte në gjendje të luante Ramos që nga humbja e Super Kupës Spanjolle ndaj Athletic Bilbao më 14 janar, bosi i Realit e bëri të qartë dëshirën e tij për të mbajtur shërbimet e tij.

“Po, të gjithë duam [contracts to be signed], ” Zidane tha muajin e kaluar. “Ne duam që situata të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur. Inshtë në interesin e të gjithëve, do të ishte mirë për të gjithë, kështu që shpresojmë që të zgjidhet shpejt. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Solskjaer tregon për ‘faktorin Tom Brady’

United ka treguar në të kaluarën se nuk është kundër sjelljes së lojtarëve ndërkombëtarë me cilësi dhe me përvojë. Zlatan Ibrahimovic bëri një përshtypje të madhe gjatë kohës së tij në United. Ka qenë një histori e ngjashme këtë sezon me Edinson Cavani; nënshkruar në një të lirë nga PSG.

Duke folur përpara Super Bowl të së Dielës, shefi i United Ole Gunnar Solskjaer përshëndeti suksesin e qendërmbrojtësit veteran Tom Brady.

Në të vërtetë, duke sugjeruar se edhe ai mund të kthehej te yjet e moshuar, Solskjaer vlerësoi cilësitë e yllit të Tampa Bay Bucaneers.

Tom Brady Tampa Bay Bucaneers

“Për mua, mësimi i madh nga ai është mbase historia e Tom Brady,” tha Solskjaer. “Çfarë bën ai për të vazhduar në një moshë të tillë dhe për të qenë kaq profesionist.

“Ai ka hyrë në klub dhe i ka sjellë në Super Bowl. Sigurisht nuk është ai vetë. Ne u themi lojtarëve tanë të rinj që të jenë në nivelin e lartë se nuk është vetëm talent natyror. Por është përkushtimi, puna e madhe, përqendrimi.

“Ne kemi shembullin e Edinson (Cavani) që vjen në vendin tonë dhe sa një lojtar mund të ndikojë në një ekip. Ne kemi pasur Eric Cantona që hyn në ekip me atë përvojë.

“Kështu që Tom Brady është një shembull për çdo sportist të vetëm atje. Stillshtë akoma e mundur – edhe në moshën 42 ose 43 vjeç, çfarëdo qoftë ai tani. “

LEXO ME SHUME Biseda në letër: Arsyeja kryesore u zbulua si yjet kryesore të angazhimit të Man Utd

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu