Një performancë imperiente e portierit nga Emiliano Martinez e zhgënjeu Brighton nga fillimi në fund për të siguruar që Aston Villa të shpëtojë me një barazim.

Brighton filloi më shkëlqimin e të dy palëve dhe mund të kishte marrë epërsinë brenda 10 minutash.

Krosi i saktë i Joel Veltman zgjodhi Alexis Mac Allister duke bërë një vrapim të vonë nga thellësia. Argjentinasi u ngrit lart për të takuar topin të pakontestueshëm, por dërgoi topin me kokë mbi traversë.

Aston Villa u mungonte rasti i tyre i zakonshëm sulmues. Por për disa momente magjie nga Jack Grealish, vizitorët ishin kryesisht anonimë në të tretën e fundit.

Emiliano Martinez ishte në një formë të mirë, megjithatë, tërhoqi ndalesa të shkëlqyera akrobatike nga Leandro Trossard dhe më pas Dan Burn për të ruajtur ngërçin në pushim.

Pjesa e dytë filloi në të njëjtën mënyrë që përfundoi e para, me Martinez përsëri duke mohuar sulmuesit e Brighton me pritje vendimtare.

Veltman ishte tjetër për të provuar ndaluesin e Villa-s, por edhe një herë ish-portieri i Arsenalit iu përgjigj thirrjes me një tjetër pritje kërcuese me një dorë.

Grealish kishte para tij bar të gjelbër si një mundësi e rrallë për të kundërshtuar.

Gjithsesi, hajmali i Villa u zhvendos në mënyrë karakteristike përsëri në trafik, megjithëse Brighton ishte në gjendje të hiqte dorë dhe të shkulte topin në mënyrë të sigurt.

Një goditje e lirë e vonë e Trossard siguroi shansin e fundit të Brighton për të rrëmbyer një fitues. Përpjekja e Belgjit u godit drejt e në mur, megjithatë, me kërcimin e tij një përpjekje të zbutur që Martinez përsëri ngriu rehat.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu