Mesfushori i Manchester United, Nemanja Matic ka kujtuar se si Harry Maguire ra faull në rregullat e dhomës së tij të zhveshjes vetëm disa ditë pasi i vuri ato në vend.

Lojtarët e United kanë treguar një marrëdhënie të fortë në fushë këtë term, me klubin e dytë në Premier League.

Sidoqoftë, lidhjet jashtë fushës janë thelbësore për të drejtuar suksesin.

Mesfushori serb Matic dhe kapiteni Maguire janë dy nga lojtarët më të vjetër në Djajtë e Kuq‘anën Si i tillë, përgjegjësia ra mbi ta për të bërë një listë të rregullave për veten dhe kolegët e tyre për t’u ndjekur.

Një rregull i tillë është ndalimi i përdorimit të telefonit celular para dhe gjatë trajnimit. Por pavarësisht se luajti një rol kryesor në hartimin e rregulloreve, Maguire shpejt u gjend në borxhe.

“Ai u gjobit, po,” i tha Matiç manutd.com e veprimeve të shokut të tij të ekipit.

“Problemi ishte [that] unë dhe ai, ne vendosim se cilat janë gjobat! Disa ditë më vonë, ai e solli telefonin në palestër, kështu që unë thashë: ‘Harry, më fal…’

“Veryshtë shumë e rëndësishme, disiplina, në ekipin tonë, prandaj ne bëmë disa rregulla themelore.

“Të mos vonohesh për stërvitje, të mos vonohesh për takime, pa telefon në palestër. Djemtë luftuan për t’u përshtatur për disa muaj, kështu që ne kishim shumë para në llogarinë tonë, por do të jetë më mirë! “

Vetë Maguire vuri në dyshim gjobën, por pranoi nevojën për rregullore të ashpra.

Maguire pranon gjobat e Man Utd

Maguire.Man_.Utd_.TEAMtalk

“Crazyshtë e çmendur, por unë e lashë Nemanja ta bëjë atë,” ndërkombëtarja e Anglisë tha.

“Mora goditjen dhe i vendosa paratë në tenxhere. Kur takoheni në palestër para stërvitjes për para-aktivizimin, nuk ju lejohet telefoni juaj. Ne bëmë para-aktivizimin; Nuk e kisha telefonin.

“Por pastaj ju dilni jashtë për të vendosur çizmet tuaja dhe nuk ju lejohet të përdorni telefonin tuaj në atë periudhë. Unë kisha telefonin tim dhe e zhvillova me vete.

“[But] Unë nuk isha në telefonin tim. Drejtpërdrejt pas stërvitjes, unë do të ktheja trajnerët e mi dhe të dilja për një masazh në vend që të kthehesha gjatë gjithë rrugës [to the changing room].

“Unë mund të kisha shkuar direkt në një masazh dhe Nemanja më gjobiti për këtë. Por ai është i rreptë me të gjithë, kështu që unë jam i lumtur. Unë mund ta vendos standardin. ”

United kthehet në veprim të Dielën për një përplasje vendimtare në krye të katërt me Chelsea në Stamford Bridge.

LEXO MË SHUMË: Solskjaer lë të kuptohet për daljen e njeriut nga Man Utd; hetuar në mbërritjen e parave të mëdha

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu