Fituesi i Kupës së Botës është informuar për të angazhuar të ardhmen e tij afatgjatë në veshjen e Ligue 1 pas një shfaqje mahnitëse kundër Barcelonës në Evropë

Kylian Mbappe “është më larg nga Real Madrid se kurrë” sipas Jorge Valdano, i cili ka mbështetur yllin e Paris Saint-Germain për të zgjatur qëndrimin e tij në Parc des Princes.

Madrid thuhet se po rreshton një para të madhe për shërbimet e Mbappe në afatin kalimtar të verës, me kontratën e tij aktuale në PSG që skadon në 2022.

Sidoqoftë, ish sulmuesi dhe drejtori sportiv i Blancos Valdano shprehu besimin e tij se francezi do të zgjedhë të qëndrojë i vendosur pasi e shikoi atë duke e vendosur Barcelonën në shpatë në Ligën e Kampionëve të martën në mbrëmje.

Cfare u tha?

I tha Valdano Onda Cero: “Ai ka personalitetin për të treguar të gjithë klasën e tij në lojërat e rëndësishme. Unë mendoj se pas kësaj loje, Mbappe është më larg nga Real Madrid se kurrë.

“Unë nuk i shoh ata [PSG] tani duke qenë shumë i interesuar në idenë e zëvendësimit të tij me [Lionel] Messi “.

Nata historike e Mbappe

Mbappe u bashkua me Faustino Asprilla dhe Andrei Shevchenko si lojtarët e vetëm që shënuan një hat-trick kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve pasi PSG mbaroi fituesit 4-1 në Camp Nou në ndeshjen e parë të raundit të tyre të 16-të.

Messi i dha epërsinë nikoqirëve nga penalltia në minutën e 27-të të garës, por Mbappe barazoi rezultatet pesë minuta më vonë pasi u fut në një pasim të Marco Verratti dhe gjuajti fort në rrjetë.

22-vjeçari dyfishoi llogarinë e tij kur ter Stegan u dha një ndërprerje Alessandro Florenzi drejt e në rrugën e tij menjëherë pas shënimit të orës, para se Moise Kean të rritte PSG 3-1 me një kokë të markës tregtare.

Mbappe rrumbullakosi rezultatin në një mënyrë spektakolare vonë, duke bërë një goditje të pandalshme për herë të parë në këndin e sipërm, pasi u luajt nga Julian Draxler.

Lavdërimi i Al-Khelaifi dhe qëndrimi i Mbappe për të ardhmen e tij

Pronari i PSG-së Nasser Al-Khelaifi përshëndeti Mbappe për shfaqjen e tij fituese të ndeshjes pas fishkëllimës finale, duke i thënë kanalit zyrtar të klubit mediatik: “Lojtarët kishin një ndeshje perfekte, ishte një paraqitje shumë e mirë nga ana e tyre. Unë gjithashtu mendoj për Kylian, Jam shumë i lumtur me hat-trikun e tij sonte, është diçka historike për të dhe për klubin. Ne të gjithë jemi shumë krenarë për të! “

Mbappe gjithashtu shprehu kënaqësinë e tij më parë duke adresuar spekulimet e vazhdueshme që rrethojnë të ardhmen e tij, duke pranuar se ai ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar për lëvizjen e tij të ardhshme.

“Unë jam i lumtur. Unë gjithmonë dua të jap më të mirën nga vetja,” i tha ai RMC Sport. “Do të ishte marrëzi të vendosja për të ardhmen time në një ndeshje të vetme. E vërteta është se ka të bëjë me reflektimin për një kohë të gjatë. Unë gjithmonë kam thënë që jam i lumtur këtu.”

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu