Legjenda e Reds beson se Jurgen Klopp do të mendojë për shtimet në njësinë e tij mbrojtëse pasi të kalojë tre ndeshje pa një fitore

Kylian Mbappe është një “lojtar fantastik” por “jo Liverpoolpërgjigja “nëse nuk mund të plotësojë pjesën e mesme, thotë John Barnes.

Kuqezinjtë thuhet se kanë u pozicionuan në mes të tufave të klubeve që komplotojnë qasje me para të mëdha për një fitues të Kupës së Botës sapo të hapet dera e daljes Paris Saint-Germain.

Barnes mund ta vlerësojë pse Jurgen Klopp do të ishte i etur për një nga sulmuesit më emocionues në futbollin botëror, por ai nuk mund të shohë se një marrëveshje po bëhet së shpejti.

Legjenda e Reds tha BonusCodeBets, me shtesat mbrojtëse një përparësi aktualisht ndërsa Liverpool menaxhon rrugën e tyre përmes një krize dëmtimesh: “Mbappe është një lojtar fantastik por zonat përpara nuk janë një pozicion në të cilin Liverpool ka nevojë të forcohet, por nëse ai mund të luajë qendërmbrojtës ata duhet ta marrin atë Janar!

“Nëse Liverpool largohet dhe përfundon më poshtë në tryezë, ai nuk do të vijë në Liverpool – kështu që ata duhet të shqetësohen për këtë sezon.

“Nëse ka një mundësi për ta marrë atë në janar, atëherë mund të shkoni ta merrni, por nuk ka. Afatshkurtër, Mbappe nuk është përgjigjja e Liverpool. Liverpool është i fortë në pozicionet sulmuese dhe ka thellësi të madhe në mesfushë, por pozicioni i qendërmbrojtësit është ai që me të vërtetë ka nevojë për adresim.

“Ajo që Liverpool dëshiron është lojtar i uritur, pavarësisht nëse janë lojtarët më të mirë apo jo – suksesi i klubit është gjëja më e rëndësishme.

“Nëse dikush hyn dhe shqetëson karrocën e mollës dhe dëshiron të jetë më i rëndësishëm se kushdo tjetër – si Neymar për shembull, i cili është një nga lojtarët më të mirë në botë, por që nuk do t’i përshtatet Liverpoolit – kjo mund të destabilizojë respektin e grupit dhe harmoninë.

“Nënshkrimi i lojtarëve më të mirë funksionon në ekipe si Real Madrid atje ku u pëlqejnë këto Galacticos që janë mbi shokët e tjerë të skuadrës, por për Liverpool kjo nuk do të funksiononte, ata janë më të kujdesshëm ”.

Barnes ka deklaruar më parë se ai sheh asnjë arsye që Liverpool të shpenzojë në një pjesë tjetër të qendrës për hir të tij në janar, por a tre ndeshje vrapim pa fitore i ka të gjithë ata që janë në Anfield duke rivlerësuar mundësitë e tyre.

“Afatgjatë, Liverpool ka nevojë për cilësi më të mirë në zonat mbrojtëse,” shtoi Barnes.

“Ata gjithashtu kanë nevojë për Jordan Henderson të luajë në mesfushë. Liverpool ka nevojë për një mbrojtës të hendekut – ata ndoshta nuk do të marrin qendërmbrojtësin më të mirë në botë në janar pasi nuk është gjithmonë koha më e mirë për të blerë dhe lojtarët më të mirë janë në Liga e Kampioneve për klubet e tyre.

“Liverpool ka nevojë për një mbrojtës qendror, por ata nuk do të marrin një për 60 milion £ i cili do të vijë dhe të luajë së bashku me Van Dijk kur të jetë në gjendje të mirë.

“Shtë e qartë se ata kanë nevojë për numra në pozicione mbrojtëse sepse lojtarët me ndikim të mesfushës, Henderson dhe Fabinho, po luajnë në mbrojtje dhe më shumë preferoni t’i keni në mesfushë dhe marrja e një mbrojtësi qendror do t’i lejojë ata të kthehen në pozicionet e tyre të duhura ka të bëjë më shumë me arsyen pse ata humbën kundër Southampton.

“Një qendërmbrojtës do të forcojë Liverpoolin dhe do t’i japë atyre më shumë një mundësi për të fituar kampionatin, por unë nuk mendoj se është faktori vendimtar. Lojtarët që kthehen në ekip që lejojnë Henderson dhe Fabinho të luajnë në mesfushë do të përdoren, kështu që ata ende mund të fitojnë titullin pa nënshkruar një qendër mbrojtës. ”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu