Unenuk ishte Kylian Mbappembrëmja në Nur-Sulltan të Dielën. Duke pasur të bëjë me një rol jashtë stolit për Francën, Paris Saint-Germain sulmuesi humbi një penallti ndaj Kazakistanit.

Didier Deschamps vendosi kundër fillimit Mbappe për një kualifikues të dytë të Kupës së Botës me radhë, duke zgjedhur llojet e Anthony Martial dhe Ousmane Dembele në vend të kësaj.

Me Francën 2-0 në fillim të pjesës së dytë dhe Martial vuante nga dëmtimi, Mbappe bëri një paraqitje si zëvendësues.

Prania e tij ngriti një performancë të rrafshët franceze dhe ai menjëherë detyroi një pritje të mirë nga Kazakistan portier Aleksandr Mokin.

Me rreth 15 minuta kohë për të mbetur, Mbappe u rrëzua në zonën e rreptësisë. Ai u ngrit për të marrë goditjen nga goditja vetë, por pa përpjekjen e tij të ulët të kursyer nga Mokin.

Ishte një fund zhgënjyes për një javë të vështirë për PSG sulmuesi, i cili u zëvendësua gjatë barazimit 1-1 të Francës me Ukrainën të Mërkurën, pavarësisht se Les Bleus kishte nevojë për një fitues.

Pavarësisht formës së tij në nivelin e klubit dhe përparimit të tij në Kupën e Botës 2018, Mbappe e ka parë të vështirë të bëhet njeriu kryesor për vendin e tij.

Antoine Griezmann, i cili u la në fushë kundër Ukrainës, mbetet hajmali për ekipin e Deschamps.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu