Në mungesë të tij, si Siyabonga Ngezana, Kgotso Moleko dhe Ramahlwe Mphahlele janë deputizuar në mbrojtësin e plotë

Shefat e Kaizerit mbrojtësi Reeve Frosler thotë se ka qenë e vështirë të shikosh ekipin e tij nga larg gjatë mungesës së tij dy-mujore të lëndimit.

Frosler pësoi një dëmtim në gju në një humbje 2-0 ndaj Pirates Orlando në një ndeshje gjysmëfinale të ndeshjes së dytë MTN8 në 20 nëntor.

Ai u kthye në veprim për herë të parë pasi doli nga stoli për pesë minutat e fundit të ndeshjes së kampionatit të Amakhosi kundër Stellenbosch FC fundjavën e kaluar, e cila përfundoi 0-0.

Ai është i kënaqur që është rikthyer dhe është i vendosur të punojë shumë për të rifituar formën e plotë të ndeshjes.

“Unë jam shëruar shumë mirë, mjekët dhe fiziot janë të lumtur. Ndihem shkëlqyeshëm, thjesht duhet të rris besimin përsëri dhe kjo do të ndodhë me kohën e lojës. Unë dua të bëhem më i fortë dhe më i fortë dhe të përpiqem të futem në disa minuta për t’u bërë përsëri në gjendje, “u citua Frosler të thoshte nga Shefat faqe në internet.

I mëparshmi Lutjet Bidvest njeriu e kishte bërë vendin e tij të mbrojtjes së djathtë sezonin e kaluar me 26 paraqitje në të gjitha garat.

Në total, Bafana Bafana Frosler i rregullt humbi 14 ndeshje për Heads ndërsa ishte i dëmtuar dhe ai e pranoi se ishte një kohë e vështirë për të.

“Nuk më pëlqen të shikoj nga tribunat ose nga shtëpia – preferoj të shikoj nga stoli. Ishte e vështirë, por ishte mirë të shihje djemtë të bashkoheshin dhe të vazhdonin “, shtoi ai.

“Ndërsa kemi filluar të punojmë së bashku, kemi filluar të marrim rezultate më të mira.”

Pasi luftuan për rezultate në tre muajt e parë të sezonit, Glamour Boys duket se kanë kthyer këndin dhe kanë pretenduar tre fitore dhe një barazim nga katër ndeshjet e tyre të fundit.

Sfida e tyre e ardhshme vjen kundër Baroka FC në stadiumin FNB të martën në mbrëmje.

“Baroka është një ekip i mirë,” deklaroi Frosler. “Ata dinë ta bëjnë të vështirë jetën për ty. Ata janë një skuadër që nuk kanë ndrojtje për të luajtur.

“Ata humbën ndeshjen e tyre të fundit (0-2 kundër AmaZulu), kështu që ata padyshim që synuan të marrin një fitore e cila padyshim do të jetë shumë e vështirë për ne. Thjesht duhet të qëndrojmë pranë njëri-tjetrit dhe të shkojmë përpara. ”

Shefat janë në vendin e shtatë në tryezë, 10 pikë prapa tre anëve të para – Mamelodi Sundowns, SuperSport United dhe Swallows FC.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu