Kroati thotë se ishte një “nder” për të që të merrte një përqasje nga të Kuqtë, por planifikon të vazhdojë zhvillimin e tij në Stade Velodrome

Mbrojtësi i Marseille Duje Caleta-Car ka zbuluar se ai refuzoi një qasje nga Liverpool në janar.

Liverpool ishte i lidhur shumë me Caleta-Car gjatë afatit kalimtar të dimrit, pasi Jurgen Klopp u përpoq të forconte opsionet e tij në pjesën e pasme të një mesi të një krize dëmtimi mbrojtës.

Disa raporte sugjeruan që 24-vjeçari ishte gati të bashkohej me Reds para se lëvizja e propozuar të binte në ditën e afatit të fundit, dhe ai tani ka konfirmuar se ai mori një ofertë zyrtare nga kampionët e Premier League.

Cfare u tha?

Caleta-Car u tha gazetarëve: “Kam marrë një ofertë nga Liverpool.

“Ishte një nder për mua të dija që një klub i tillë më donte. Ne vendosëm me klubin që do të qëndroja.

“Marseille është gjithashtu një klub i shkëlqyeshëm dhe unë ende kam shumë për të bërë këtu.”

Çfarë e tërhoqi Liverpoolin në Caleta-Car?

Caleta-Car është vendosur si një nga interpretuesit më të qëndrueshëm të Marseille që nga bashkimi me klubin nga Red Bull Salzburg në 2018.

Kroati ka paraqitur në 130 ndeshje për veshjen franceze në të gjitha garat, duke shënuar katër gola, ndërsa gjithashtu mori një medalje të dytë për Trophee des Champions.

Reds po kërkonin ta fusnin atë për të siguruar mbulimin për dyshen e dëmtuar Virgil van Dijk dhe Joe Gomez, por u desh ta përqendronin vëmendjen e tyre drejt synimeve alternative kur ai refuzoi qasjen e tyre.

Kë nënshkroi Liverpool në vend të kësaj?

Liverpool përfundoi duke nënshkruar dy qendërmbrojtës të rinj para se të mbyllej tregu dimëror, me Ben Davies që mbërrin në Anfield me një marrëveshje të përhershme nga Preston dhe Ozan Kabak u bashkua me klubin si huazim nga Schalke.

Davies ende nuk ka bërë debutimin e tij në ekipin e parë për ekipin e Klopp, por Kabak u dha fillimi i tij i parë në Leicester City të Shtunën dhe kishte një ditë për të harruar pasi Foxes mbaruan fituesit 3-1 për të lëvizur gjashtë pikë larg Të kuqtë në tabelën e Premier League.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu