Raportet pretendojnë se mbrojtësi i Newcastle United DeAndre Yedlin është afër nënshkrimit të një lëvizje në gjigandët turq Galatasaray këtë muaj.

27-vjeçari u bashkua me Magpies në një lëvizje prej 5 milion £ për Tottenham në gusht 2016. Reprezentuesi i SHBA luajti vetëm një lojë për Spurs dhe kaloi fushatën 2015-2016 në huazim me Sunderland.

Koha e tij me rivalët e Newcastle nuk i shtyu Tynesiders, të cilët i dhanë ish-asit të Seattle Sounders një marrëveshje pesë-vjeçare. Yedlin ka bërë 124 paraqitje në të gjitha garat për veshjen veri-lindore.

Por koha e tij e lojës e ka zvogëluar këtë afat, me vetëm pesë fillime në kampionat midis gjashtë ndeshjeve. Burimet sugjerojnë se ai donte të qëndronte në St James ‘Park.

Dhe gjithashtu është pohuar se Newcastle i dha atij siguri se do të shihte më shumë veprime. Sidoqoftë, me kontratën e tij në verë dhe asgjë të re në tryezë, ai do të transferohet në Turqi, sipas ESPN.

Galatasaray bëri kontakt me Yedlin të martën dhe thuhet se i kishte ofruar atij një kontratë tre vjet e gjysmë. Newcastle i dha dritën jeshile marrëveshjes së propozuar të Shtunën dhe ai do të fluturojë për në Stamboll për një mjek.

Ai do të bashkohet me një ekip të Galatasarait i ulur i treti në Ligën e Lartë Turke por vetëm tre pikë prapa Fenerbahce që kryeson në tryezë.

Problemet e vizave e penguan Yedlin në janar, duke e detyruar atë të humbasë humbjen e fundit ndaj Aston Villa. Dhe ai nuk luajti asnjë rol si skuadra e Steve Bruce iu kthye mënyrave fituese duke mundur Everton 2-0 të Shtunën.

Yedlin është jashtëzakonisht me përvojë, pasi ka bërë 62 paraqitje për ekipin kombëtar të Shteteve të Bashkuara. Ai ishte pjesë e skuadrës së Stars dhe Stripes që luajti në Kupën e Botës 2014.

Një tjetër dalje në karta?

Yedlin mund të mos jetë lojtari i vetëm i Newcastle që largohet përpara se të mbyllet afati i transferimit të hënën. Terhiquni Achraf Lazaar ka qenë i lidhur me gjigandët italianë AC Milan dhe e ka bërë të qartë se ai dëshiron të largohet.

29-vjeçari nuk e ka luajtur këtë term dhe ende nuk ka bërë një paraqitje në Premier League pasi u bashkua nga Palermo. Kjo ishte në vitin 2016 dhe ai është huazuar në klube të ndryshme gjatë katër viteve të fundit.

Achraf.Lazaar.TEAMtalk

Agjenti i tij ka kohë që po përpiqet ta nxjerrë atë nga Newcastle dhe Milani mund të hyjë për ta shpëtuar. Veshja e Serie A e donte atë për asgjë, por duket sikur ata do të ishin të gatshëm të paguanin.

Maroku nuk do të kushtonte shumë, me marrëveshjen e tij të skaduar në verë.

LEXO MË SHUMË: Bruce i etur për njeriun nga Leicester

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu