Ish-ylli i Blaugrana, i cili kaloi shtatë vjet të paharrueshëm në Camp Nou, do të dëshironte të shihte një super yll argjentinas të qëndronte i vendosur

Fakti që Lionel Messi mund ta përfundojë shoqërimin e tij gjatë karrierës me Barcelonën “dhemb shumë”, thotë Rafael Marquez, me ish-yllin e Blaugrana që ende shpreson të shohë një kontratë të re të prishur.

Ndërsa gjërat qëndrojnë, një fitues i gjashtë herë i Topit të Artë do të bjerë në grupin e agjentëve të lirë, kur marrëveshja e tij aktuale skadon në verë.

Gjigandët e La Ligas nuk kanë hequr dorë nga shpresa për zgjatjen e kësaj marrëveshje, por pyetjet vazhdojnë të bëhen për të ardhmen e Messit pasi 33-vjeçari mendon për opsionet e tij në një udhëkryq të rëndësishëm në karrierë.

Çfarë është thënë?

Marquez, i cili kaloi shtatë vjet të paharrueshëm në Camp Nou në ditët e tij të lojës dhe ishte në Catalunya ndërsa Messi shpërtheu në skenë, i ka thënë Ataque Futbolero: “Ai ka dhënë më të mirën e tij çdo vit dhe dhemb shumë që ai mund të largohet nga Barcelona.

“Ende ka paqartësi nëse ai do të largohet apo do të qëndrojë.

“Do të ishte mirë nëse ai do të qëndronte për të përfunduar karrierën e tij.”

Legjenda meksikane Marquez shtoi, me ekipin e Ronald Koeman ende në kërkim të nderimeve të mëdha këtë sezon: “Shpresoj që Messi të fitojë diçka me ekipin e tij, është dëshira ime, por nëse ai jo, nuk mendoj se do të minimizojë atë që Leo është

“Ai është një nga futbollistët më të mirë në historinë e këtij sporti.”

Kush është lidhur me Messin?

Lionel Messi Barcelona PSG

Pak klube kanë forcën financiare dhe ambicien sportive për të tërhequr një të shkëlqyeshëm të të gjitha kohërave, por disa veshje me shpenzime të mëdha formojnë pjesë të një grupi elitar.

Paris Saint-Germain dhe Manchester City mburren me mbështetjen monetare dhe suksesin në fushë të kërkuar josh Messin në librat e tyre përkatës.

Të dy do të ndiejnë gjithashtu se kanë ace në paketën e tyre nëse do të hapeshin bisedimet, me PSG tani që punon nën drejtimin e taktikut argjentinas Mauricio Pochettino ndërsa ka në radhët e tyre ish-sulmuesin e Barçës Neymar.

Në City, Messi di gjithçka për Pep Guardiola, pasi ka gëzuar një sukses të konsiderueshëm nën Katalanasin në të kaluarën, dhe mund të tundohet të provojë fatin e tij në Angli.

Kur do të marrë Messi një vendim për të ardhmen e tij?

Qëllimi ka mesuar se Amerikani i Jugut i merkure do te jete vetem duke deklaruar synimet e tij kur fushata 2020-21 mbyllet.

Kjo do të thotë që thashethemet do të vazhdojnë të kalojnë për disa muaj akoma, pa njoftim zyrtar që do të vijë së shpejti.

Barça beson se qëndrimi mund të funksionojë në favor të tyre, me Blaugrana të vendosur zgjedhni një president të ri në 7 Mars që do të jetë i lirë të zhvillojë bisedime me Messin para se të skadojë kontrata e tij aktuale.

Leximi më tej

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu