Ne mund të mos e kemi vrarë gjigantin që dëshironim të gjithë, por kishte ende shumë argëtim në udhëtim gjatë udhëtimit të Tottenham në Marine të nivelit të tetë.

Merseysiders bënë një luftë të guximshme, por në fund të fundit cilësia e kundërshtarëve të tyre në Premier League u tregua shumë e tepërt për t’u trajtuar. Sidoqoftë, para se Spurs të shkatërronte ëndrrat e tyre, Marine në të vërtetë ishte më afër shënimit.

Nikoqirët mbrojtën shkëlqyeshëm në 20 minutat e para dhe u shpërblyen kur topi shpërtheu tek Neil Kengni në gjysmën e vijës. Me askënd në mbështetje, hidrauliku praktikant shkoi përpara dhe gjuajti një goditje prej 30 oborresh që tronditi traversën pas një gjykimi të gabuar epik të Joe Hart.

Kjo rruajtje e ngushtë ishte thirrja e zgjimit që i duhej Spurs, pasi disa minuta më vonë ata ndezën jetën.

Studenti i dobët i Harry Kane, Carlos Vinicius hapi rezultatin, duke treguar këmbë të shpejta për të kontrolluar pasimin inçizues të Dele Alli dhe më pas ta kapte portierin, përpara se të largohej nga shtëpia nga një oborr.

Braziliani kishte guximin për të festuar grevën, shënoi kundër kundërshtarëve të nivelit TETTH …

Ai më pas kapi një gol të dytë, në mënyrë të jashtëzakonshme nga një distancë edhe më e afërt. Asnjë festë këtë herë edhe pse …

Bashkatdhetari i tij, Lucas Moura, atëherë shtoi mjerimin e Marine duke shënuar një goditje të shkëlqyer të lirë, ndërsa Vinicius përfundoi hat-trikun e tij menjëherë më vonë.

Dy golat e tij të parë ishin qesharakisht të drejtpërdrejtë, por ky ishte i bukur, frontmani zbut një lob me delikatesë mbi 12-vjeçarin që shikonte Bayleigh Passant në portën e Marinës.

Golat nuk ishin pikat e vetme që flasin pasi pjesa e parë u mbyll.

Një anë e prerë nga Jurgen Klopp, si dhe rënia gazmore e Dele para stolit të Spurs ishin gjithashtu tërheqëse në mediat sociale.

Pas pushimit, loja u ul, edhe pse zëvendësuesi i Spurs Alfie Devine përfundoi duke bërë histori.

Para se të vinte në gjysmë kohe, 16-vjeçari ishte i njohur më së miri për lëvizjen e tij me dy këmbë në Danny Drinkwater gjatë një ndeshjeje nën 23 vjeç muajin e kaluar. Tani, ai do të mbahet mend gjithashtu si shënuesi më i ri i Spurs-it ndonjëherë pasi depërtoi me shpejtësi në shtyllën e afërt të orës.

Dhe kjo, zonja dhe zotëri, ishte gjithçka që ajo shkroi.

Ishte një përpjekje e guximshme nga Marine, një tifozë e tyre me të vërtetë do të jetë kënaqur, megjithëse u është ndaluar zemërthyerja e hyrjes.

Udhëtimi i tyre në Kupën e FA ka qenë frymëzues dhe sikur të besohet në Twitter, ata kanë marrë më shumë se disa tifozë gjatë rrugës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu