James Justin kishte nevojë për një barelë për të lënë fushën pasi u duk se dëmtoi gjurin e tij në fitoren 1-0 të Leicester ndaj Brighton në raundin e pestë të Kupës FA.

Leicester duhej të gërmonte thellë për fitoren, me Kelechi Iheanacho që doli me fituesin në kohën e dëmtimit në pjesën e dytë, por shumë tifozë ishin më të shqetësuar për Justin, i cili kishte zbarkuar në gju 20 minuta më parë.

Mike Dean, James Justin
Justin kishte nevojë për një barelë për të lënë fushën | Alex Pantling / Getty Images

22-vjeçari i gjithanshëm, i cili këtë herë po luante si një qendërmbrojtës, dukej në siklet i vërtetë kur u ul, dhe pamja e një barelë vetëm i bëri gjërat të dukeshin më keq.

Për fat të mirë, menaxheri Brendan Rodgers zbuloi pas ndeshjes se gjërat dukeshin shumë më keq sesa ishin në të vërtetë, dhe ekziston optimizmi se anglezi ka shmangur ndonjë gjë serioze.

“Shpresojmë se nuk është aq keq sa dukej së pari,” tha Rodgers (përmes Leicester Mercury) “Ai tha se mund të ishte larguar. Pas pesë minutash në dhomën e zhveshjes, ai u lehtësua për të. Ai sapo dëgjoi diçka në gju kur u ul.

“Ashtë pak herët (për të diagnostikuar dëmtimin). Në inspektim, djemtë janë të bindur se nuk ka asgjë madhore. Ne do të shohim se si është ai në mëngjes. Gishtat e kryqëzuar nuk është aq keq sa dukej ”.

Brendan Rodgers
Rodgers është optimist për dëmtimin | Michael Regan / Getty Images

Justin ka qenë një nga yjet e Breakout të Premier League këtë sezon. Pasi ishte thyer vërtet anash pasi bllokimi ndërpreu sezonin 2019/20, 22-vjeçari ka qenë një shtyllë kryesore këtë vit, duke ndihmuar të gjithë Leicestervijë prapa.

Kryesisht një mbrojtës i djathtë, Justin ka kaluar shumicën e kohës jashtë tij në të majtë këtë vit, me po aq të shkëlqyer Timothy Castagne që bën përshtypje në të djathtë. Ai e ka ndihmuar Leicester-in të vendoset si katër pretendentë të mirë, madje duke u bërë më i mirë me dy gola dhe dy asistime për një masë të mirë.

Për shkak të aftësisë së tij për të mbajtur çarçafë të pastër, si dhe për të dalë me gola në anën tjetër të fushës, Justin është një zgjedhje e popullarizuar në mesin e menaxherëve të Fantasy Premier League, shumë prej të cilëve do të djersiten për gjendjen e tij të mirë.

Adama Traore, James Justin
Justin ka qenë i shkëlqyeshëm këtë sezon | Pishinë / Getty Images

Nëse Justin e gjen veten të detyruar në një periudhë mënjanë, gjetja e dikujt për të mbushur boshllëkun që ai lë pas nuk është detyrë e lehtë, por ka shumë mundësi të mira që duhet të merren parasysh për këtë punë.

Aaron Cresswell i West Ham vazhdon të shkëlqejë, ashtu si Stuart Dallas i Leeds dhe Matt Targett i Aston Villa. Sidoqoftë, nëse mund të gjeni pak para shtesë për të spërkatur, mendoni të ktheheni te secili prej dyshes së Manchester City Ruben Dias dhe Joao Cancelo.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu