Të rinjtë e Tampines Rovers e njohin njëri-tjetrin për një kohë të gjatë, kështu që ne vendosëm t’i ulim për të provuar njohuritë e njëri-tjetrit për tjetrin

Iman Hakim i dha fund fushatës 2020 duke ngritur trofeun e Premier League të Singaporit pas një sezoni shumë të suksesshëm me Albirex Niigata.

Nga ana tjetër, Marc Ryan Tan duroi një fushatë të ashpër me Young Lions pasi u duhej të vendoseshin për vendin e shtatë në tetë ekipet në Singapor.

Pasuri të kundërta, për të thënë të paktën, për dy të rinj premtues që e kanë njohur njëri-tjetrin për një kohë shumë të gjatë.

Në 2021, gjërat do të jenë dukshëm të ndryshme për të dy, megjithatë, pasi të dy do të rreshtohen për Tampines Rovers në sezonin e ri.

Ka pak dyshim se një sezon emocionues i pret Iman dhe Marc Ryan, me dyshen në radhë për të bërë debutimin e tyre në Ligën e Kampionëve AFC, në krye të një beteje të vështirë për titullin SPL, me kampionët në fuqi Albirex dhe Lion City Sailors ambiciozë që ka të ngjarë të paraqesin një provë e rreptë.

Viti kalendarik mund të përfundojë në një nivel të lartë me pjesëmarrje ose në Kupën AFF Suzuki ose në Lojërat SEA, në varësi të faktit nëse ata arrijnë të bëjnë përshtypje në klubin e tyre të ri.

Ne u ulëm me të rinjtë e talentuar për të parë se sa mirë e njohin njëri-tjetrin dhe e vunë në provë miqësinë e tyre.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu