Ish mbrojtësi i Djajve të Kuq sheh thellësi të shtuar të skuadrës në Old Trafford duke ndihmuar në ngritjen e standardeve kolektive nën Ole Gunnar Solskjaer

Eric Bailly është bërë një kërcënim për vendin e Harry Maguire si një fillestar i garantuar me të Manchester United, thotë Wes Brown, me konkurrencën e shtuar për vendet që rrisin standardet kolektive në Old Trafford.

Djajtë e Kuq kanë parë pyetjet e bëra nga departamenti i tyre mbrojtës në kohët e fundit, me atje bën thirrje në fushatën 2020-21 që të gjenden përforcime në atë zonë.

Kapiteni i Real Madrid Sergio Ramos thuhet se po regjistrohet në radarin e rekrutimit në Old Trafford, me fituesin e Kupës së Botës afër fundit të kontratës së tij në Santiago Bernabeu.

Sidoqoftë, United ka gjetur stabilitet dhe vazhdimësi në pjesën kurrizore të anës së tyre, me Me siguri u kthye në favor pasi dështoi çështjet e dëmtimit të ngrirë.

Ai ka tentuar të rrotullohet me të Suedi ndërkombëtari Victor Lindelof, por Brown beson se çifti mund të përdoret së bashku ndërsa kapiteni i klubit Maguire merr një pushim të çuditshëm.

I ka thënë ish-mbrojtësi i Djajve të Kuq Stadiumi Astro i përmirësimit të bërë në Mançester këtë sezon: “Mbrojtësit e United këtë vit kanë bërë mirë.

“Ata e filluan sezonin keq, me disa gabime të këqija individuale, por që kur lojtarët kanë filluar të kthehen dhe të sfidojnë pozitat, mendoj se e ka rritur pak lojën e të gjithëve.

“[Alex] Telles që vjen në lojë ka rritur lojën e Luke Shaw, Bailly që kthehet dhe merr disa lojëra ka rritur lojën e Lindelof.

“Harry Maguire do të thoni se fillon çdo ndeshje nëse është në gjendje, por Eric Bailly tani e ka bërë të vështirë për Ole [Gunnar Solskjaer] në kuptimin që nëse vazhdon të luajë kështu, atëherë do të duhet ta mbajë brenda për ca kohë.

“Unë e dua konkurrencën dhe mendoj se kjo është një gjë që u fut në ne.”

Brown kaloi 15 vjet duke garuar për kohën e rregullt të lojës në United pasi doli nga sistemi i tyre i famshëm i akademisë.

Ai mori 362 paraqitje dhe ndihmoi Djajtë e Kuq në pesë tituj të Premier League dhe dy Liga e Kampioneve kurora gjatë mbretërimit ikonik të Sir Alex Ferguson.

Solskjaer është në procesin e përpjekjes për të rikthyer kohërat e mira në Old Trafford, me përparimin që ai ka mbikëqyrur gjatë dy viteve duke ndihmuar për ta rikthyer United në garë për nderime të mëdha brenda dhe jashtë vendit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu