Përkundër të gjitha mosmarrëveshjeve, Djajtë e Kuq mundën anën braziliane, dhe tifozët u bënë lirikë për njerëzit e Pitso Mosimane në mediat sociale

Skuadra e Ligës Premier Premier Egjiptiane Al Ahly mundi Palmeiras 3-2 në penallti për të përfunduar e treta në Kupën Botërore të Klubeve Fifa.

Duke humbur 2-0 nga Bayern Munchen në gjysmëfinale falë dyfishit të Robert Lewandowski, ekipi i Pitso Mosimane u ndesh kundër skuadrës braziliane të Serisë A për një shans për të fituar medaljen e bronztë.

Me takimin e vështirë që përfundoi 0-0 në Al Rayyan Education City Stadium, goditjet nga pika e bardhë u përdorën në ndarjen e të dy ekipeve.

Sidoqoftë, ishin Afrikanët ata që mbretëruan suprem me kapitenin Mohamed El Shenawy duke kursyer dy penallti në shkëmbim zjarri.

Siç pritej, mediat sociale u zhytën në lavdi për të vlerësuar fituesit në fuqi të Ligës së Kampionëve në Caf.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu