Wtopi kalon vijën në minutën e 94-të, me lojën e ekuilibruar në 2-2, dhe gjyqtari nuk jep golin, atëherë një lojtar natyrisht do të ishte jashtëzakonisht i irrituar.

Kjo është pikërisht ajo që ka ndodhur Cristiano Ronaldo dhe të tijat Portugalia skuadër gjatë ndeshjes kualifikuese të Kupës së Botës kundër Serbia, duke çuar në kapitenin portugez duke hedhur shiritin e kapitenit të tij në tokë me zemërim.

Ronaldo ka ardhur për kritika nga vendi i tij i lindjes pas këtyre skenave dhe ish-ndërkombëtar portugez Fernando Meira thotë se, megjithëse Juventus përpara kishte të drejtë të irritohej, ai nuk duhej të kishte reaguar në mënyrën që bëri.

“Clearlyshtë qartë një gol, por Ronaldo nuk mund ta hedh shiritin në tokë ashtu “, Meria i tha Record.

CristianoReagimi është i natyrshëm, por nuk është i pranueshëm nga kapiteni i ekipit kombëtar.

“Ju nuk mund të hidhni shiritin në tokë dhe të drejtoheni në dhomën e zhveshjes ndërsa loja vazhdon ende.”

Meira gjithashtu mendon se Ronaldo ka nevojë për të kontrolluar pak më mirë durimin e tij.

“Nuk është sjellje e pranueshme për një lojtar me shtatin e tij,” vazhdoi ai.

“Unë e kuptoj zhgënjimin e tij dhe jam dakord me të sepse goli i tij duhet të ishte numëruar, por gjyqtarët duhet të marrin një vendim pa VAR dhe ai duhet të japë një shembull.

“Shembulli që ai dha natën e kaluar nuk ishte mjaft i mirë.”

Cristiano monta en clera por un ‘gol fantasma’ no no le concedieron en el 94 ‘

Ronaldo tha fjalën e tij edhe për incidentin

Ronaldo komentoi incidentin në faqen e tij në Instagram.

“Qenia Portugalia kapiteni është një nga privilegjet dhe nderimet më të mëdha të jetës time ”, shkroi ai.

“Unë jap dhe gjithmonë do të jap gjithçka për vendin tim dhe kjo nuk do të ndryshojë kurrë.

“Por ndonjëherë ka momente të vështira me të cilat duhet të përballemi, mbi të gjitha kur ndiejmë se i gjithë kombi po preket.

“It’sshtë koha të marrim veten dhe të presim sfidën e radhës. Eja Portugalia! “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu