Ish mbrojtësi i Chelsea, Mario Melchiot mendon se Kai Havertz ka nevojë për kohë që të përshtatet në stilin e lojës së Frank Lampard.

Rekrutimi prej 71 milion ende nuk ka arritur të shpejtojë me Premier League.

21-vjeçari ka bërë 10 startime në Premier League, por shënoi vetëm një herë dhe ai u largua në 71 minuta në humbjen nga Wolves këtë javë.

Frank Lampard pranoi se njeriu i tij ishte jashtë formës kundër Wolves, por thotë se ai do të vijë mirë.

“Kai mund të luajë më mirë, ne e dimë atë, dhe ai do ta dijë vetë atë sonte,” i tha Lampard Radio BBC 5 Drejtpërdrejt.

“Ai do të jetë një lojtar i lartë për klubin, unë vazhdoj të them të njëjtën gjë. Sonte nuk ishte më e mira për të, as më e mira për disa të tjerë. ”

Dhe Melchiot gjithashtu beson që Havertz ka nevojë për kohë për t’u përshtatur me një stil që është i panjohur për të.

I tha ylli i ish-Blues Melchiot talkSPORT: “Unë e njihja Kai Havertz para se të vinte në Chelsea. E dija që Kai ishte një talent i madh.

“I vetmi ndryshim që shoh është se në sistemin e lojës Chelsea ai vjen nga jashtë, por në Gjermani ai ishte një Nr.10 ose një sulmues.

“Ai kishte më shumë liri sepse ekipi ishte ndërtuar rreth tij.

“Kur ai vjen në Chelsea, ai nuk do ta marrë atë! Ata kanë një lojtar që duhet të mësohet me një mënyrë të caktuar të lojës dhe që kërkon kohë.

“Njerëzit nuk presin që ai të ketë nevojë për më shumë kohë për shkak të çmimit; njerëzit duan që ai të hapë zjarr menjëherë. ”

Lebouef ‘i shqetësuar’

Vlerësimi i performancës së Havertz në Molineux, ish-mbrojtësi Frank Lebouef i tha ESPN: “Pothuajse i padukshëm.

“E preka çështjen disa javë më parë. Kemi dëgjuar Frank Lampard të thotë, ‘jo, duhet t’i japim kohë’.

“Por nuk e di, është diçka që nuk më pëlqen, ashtu siç ndonjëherë ndihet sikur ai nuk është atje. Se ai nuk po përpiqet të kompensojë mungesën e besimit me një dëshirë ose thjesht duke qenë një luftëtar, duke na treguar se, ‘mirë, unë nuk jam i mirë për momentin, por unë do të luftoj për klubin dhe të mos jem i padukshëm. ‘

“Ne ndajmë tekste gjatë lojës dhe po pyesnim nëse ai ishte në fushë. Ju mund të jeni keq – [Timo] Werner nuk kishte një lojë të mirë – por ne e pamë atë duke u përpjekur të bënte diçka.

“Ne nuk e shohim Havertz të marrë asgjë. Jam shumë i shqetësuar për atë djalë. ”

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu