Blancos kanë parë pyetje të bëra nga ata brenda dhe jashtë fushës këtë sezon, por keqbërësit po injorohen

Ferland Mendy thotë se ai dhe pjesa tjetër e skuadrës së Real Madrid janë “me Zinedine Zidane deri në vdekje”, me Blancos duke injoruar “tonin” e kritikës që vjen me përfaqësimin e një prej klubeve më “kërkues” në futbollin botëror.

Konsistenca është provuar ndonjëherë e pakapshme për Madridin këtë sezon, me pengesa zhgënjyese të pësuara në garën e kupave të vendit.

Janë bërë pyetje për ata brenda dhe jashtë fushës, me ndryshim i diskutuar në stafet e trainimit dhe lojës, por Mendy këmbëngul që të gjithë në Santiago Bernabeu të vazhdojnë të tërhiqen në të njëjtin drejtim.

Çfarë është thënë?

Quizzed mbi thashethemet që sugjerojnë se Zidane mund të mos arrijë të shohë një kontratë deri në 2022, I tha Mendy Marca: “Të them të drejtën nuk lexoj shumë. Unë jam me Zidane deri në vdekje dhe të gjithë jemi me të, vërtet.

“Ai duket i relaksuar. Por ne me të vërtetë nuk i vëmë re ato që njerëzit thonë. “

Mbrojtësi i majtë ndërkombëtar i Francës shtoi kërkesat e paraqitura në skuadrën e Madridit si një e tërë: “Të them të drejtën, më ka befasuar. Nuk mendoja se do të ishte kaq kërkuese.

“E dija që gjithmonë duhej të fitoje, por kritikat … Edhe pse ndonjëherë nuk i kuptoj se çfarë thonë ata, ka gjithmonë një ton kur ka një humbje.

“Nëse humbni, ata e ekzagjerojnë, dhe kjo më tronditi, të jem i sinqertë.”

Pse Real Madridi është nën presion?

Ferland Mendy Real Madrid 2020-21

Suksesi pritet në kryeqytetin spanjoll në çdo sezon të caktuar, në vend se të dëshirohet shumë.

Çdo lëkundje do të zbërthehet në detaje të imta, me gishtat e fajit të drejtuar në çdo numër drejtimesh të ndryshme.

Në fushatën 2020-21, Reali nuk ka qenë në gjendje të vendosë veten në garë për lavdinë e Super Kupës ose Copa del Rey.

Ata gjithashtu kanë parë fqinjët Atletico Madrid të çimentojnë një qëndrim në krye të La Liga, edhe pse epërsia e tyre në samit është shkurtuar në tre pikë.

Njerëzit e Zidane janë sfiduesit më të afërt të Rojiblancos, por ata kanë pësuar katër humbje përmes 24 ndeshjeve dhe kanë luajtur një lojë më shumë se rivalët e tyre lokalë.

Koha është akoma në anën e tyre kur bëhet fjalë për të mbrojtur kurorën spanjolle të nivelit të lartë, ndërsa një kthim në garën e Ligës së Kampionëve do të bëhet të Mërkurën kur Blancos të marrin pjesë në ndeshjen e parë të përballjes së 16-tëve të fundit me Atalanta.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu