Paul Merson beson se gara për një çerek top të katërt këtë sezon mund të jetë më e vështira deri më tani – por në fund të fundit mendon se Liverpool do të mbajë vendin e tyre në kurriz të një prej rivalëve të tyre.

Manchester City aktualisht po kalon lart në majën e Premier League. 18 fitoret e tyre të njëpasnjëshme në të gjitha garat i kanë parë ata të hapin një epërsi prej 10 pikësh në samit. Për atë arsye, Merson mendon se skuadra e Pep Guardiola do të lehtësohet në një titull të tretë në katër sezone. Duke diskutuar formën e tyre, Raheem Sterling i ka quajtur dy burrat që ai mendon se i meritojnë të gjitha meritat.

Gara për të dytin, të tretën dhe të katërtën, megjithatë, premton të jetë shumë më afër. Me Leicester dhe West Ham duke hipur lart dhe me një britmë, betejat për Tottenham dhe Liverpool duhet të sigurojnë një fund interesant të sezonit. As Everton nuk mund të zbritet.

Në të vërtetë, të tilla kanë qenë luftërat e Spurs, një raport të martën ka sugjeruar që një shef i lartë gjerman është në linjë për të pasuar Jose Mourinhon.

Liverpool, ndërkohë, ka humbur katër herë radhazi në Anfield. Kjo e ka shtyrë Trent Alexander-Arnold të vlerësojë se ku ka shkuar keq për skuadrën e Jurgen Klopp.

Ndërkohë Jamie Carragher ka refuzuar të kërkojë falje pasi kritikat e tij tërhoqën një përgjigje të zemëruar nga tifozët e Liverpool.

Merson, megjithatë, beson se Liverpool do të marrë veprimin e tyre së bashku dhe duhet të ketë mjaft për të përfunduar në katër të parët. Ai mendon se çekiçët nuk do të zgjasin kursin dhe gjithashtu mendon se Chelsea i Thomas Tuchel gjithashtu mund të humbasë.

“Man City është në të, padyshim – kjo është pjesa e lehtë,” i tha Merson Sky Sports. “Tjetra, unë duhet të qëndroj me Manchester United dhe Leicester, të cilët janë një ekip shumë i mirë. Sipas mendimit tim, tre të parët tani do të qëndrojnë atje.

“Pas kësaj, kjo është kaq e vështirë. Ju më njihni, nuk më pëlqen të ulem në gardh. Por e kam vërtet të vështirë të zgjedh një ekip për vendin e fundit.

“Pavarësisht nga sezoni i tyre i shkëlqyeshëm deri më tani, unë nuk e shoh West Ham që zgjat distancën – dhe kjo do të thotë se një vend është i mirë për t’u kapur.

“Skuadra e Moyes ka qenë brilante, por pashë mjaft në atë pjesë të dytë kundër Spurs për të më thënë se ishte shumë e madhe për ta bërë në kujtesën e sezonit.

“Everton ka listën e ndeshjeve për të bërë një sfidë, por unë shqetësohem për qëndrueshmërinë e tyre. Për mua, është mes Chelsea dhe Liverpool për atë vend të fundit.

“Nëse Chelsea ka një mars të mirë, ai është, ata janë brenda. Por, unë shqetësohem nëse Chelsea do të shënojë mjaft gola. Unë nuk mund t’i shoh ata duke u larguar nga ekipe. “


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Fat kundër Liverpool, pretendon Merson

Kjo e lë Merson të konkludojë se ai mendon se Liverpool do të pretendojë vendin e fundit. Pavarësisht se pranon që fati është kundër tyre, ai thotë se ekipi i Jurgen Klopp do të Gjej nje menyre.

“Unë gjithmonë kam thënë që Liverpool do ta bëjë këtë, por kur shtyn të shtyhet, është kaq e vështirë të qëndrosh me ta, për momentin,” Merson shtuar.

“Hardshtë e vështirë të largohesh nga forma e tyre dhe fakti që fati nuk është me ta.

Liverpool TEAMtalk

“Ju shikoni lojërat që ata kanë humbur, dhe ju shikoni lojërat që ata kanë ardhur dhe pyesni nëse mund ta kthejnë atë. Ata duhet të mundin Sheffield United por ka dyshim atje, veçanërisht pa mbrojtës.

“Unë kam treguar kaq shumë besim tek ata, por lojtarët vazhdojnë të bien si mizat. Një lojtar që dua në fushë nga të gjithë lojtarët e tyre për momentin është Jordan Henderson.

“Kur gjërat nuk po shkojnë mirë, ai është udhëheqësi. Ai është lojtari që i bën njerëzit të ecin. Me të tani që është jashtë ekipit është pak shqetësuese.

“Më duket sikur thjesht shkoj me emrin dhe nuk shikoj shfaqjet dhe rezultatet. Skuadrat që nuk i kanë mundur është shumë shqetësuese.

“Nuk e di pse, por duhet të qëndroj te Liverpool. Të lutem mos më pyet pse, por po e mbaj besimin me Jurgen Klopp dhe anën e tij. ”

LEXO MË SHUMË: Man Utd injoroi këshillën e Rio Ferdinand mbi marrëveshjen e lirë për një mbrojtës të stilit të lartë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu