Manchester United është duke mbyllur nënshkrimin e mesfushorit të Independiente del Valle Moises Caicedo, sipas disa raporteve.

Raportet dolën gjatë fundjavës duke sugjeruar që Caicedo ishte bërë shënjestra më e fundit për United ndërsa kërkojnë të ndërtojnë për të ardhmen.

Mesfushori është vetëm 19-vjeç, por tashmë është një ndërkombëtar i plotë i Ekuadorit.

Hasshtë pohuar se Ed Woodward tashmë kishte hapur bisedime mbi një marrëveshje të mundshme për yllin e Independiente del Valle – i cili ka pranuar se United është klubi i tij i preferuar.

Lajmet e mbrëmjes në Manchester mbështetur ato thashetheme, duke shpjeguar se si mund të kalojë një marrëveshje në Vitin e Ri.

BURRA raporton se United dëshiron të nënshkruajë Caicedo në janar. Nëse ai merr një leje pune, ai do të jetë në gjendje të bashkohet me ta në 2021.

Tani Fabrizio Romano ka thënë se Djajtë e Kuq “janë në kontakt të drejtpërdrejtë” me agjentin e Caicedo dhe se një “marrëveshje mbi kushtet personale [5 years] nuk do të jetë problem ”.

Ndërkohë, një gazetë në Ekuador, Diario Extra, raporton se Caicedo “largohet për në Angli” përpara transferimit të tij në Man Utd. Artikulli i datës 22 dhjetor gjithashtu pretendonte se ai do të nënshkruajë “në orët e ardhshme”.

Dhe El Diario Expreso (përmes Dëshmitari Sportiv) ka deklaruar se “Caicedo do të luajë për Manchester United”.

Raporti sugjeron që United të ulë më shumë para për të mposhtur mesfushorin RB Leipzig dhe AC Milan.

Mesfushori është i njohur për performancat e tij me energji të lartë dhe presionin agresiv. I riu mund të luajë si mesfushor mbrojtës ose në më shumë rol sulmues dhe ka shënuar gjashtë gola këtë sezon.

Caicedo gjithashtu ka paraqitur gjatë fushatës kualifikuese të Kupës Botërore të Ekuadorit, duke fituar katër ndeshje për vendin e tij dhe duke shënuar një herë.

Njeriu Utd ndjek Kabakun

Ndërkohë, Manchester United i është bashkuar Liverpoolit për të shprehur interesin e tyre për qendërmbrojtësin e Schalke, Oxzan Kabak, i vlerësuar shumë, pretendon një raport.

Daily Mail thonë se United kanë shtuar mbrojtësin e Turqisë në listën e tyre të synuar ndërsa kërkojnë të forcojnë mbrojtësin e tyre.

Kabak është raportuar si një shënjestër e Jurgen Klopp në Liverpool për disa kohë.

Gazetari i Bundesligës, Chris Williams pretendimet Liverpool kontaktuar Schalke për Kabak ne shtator. Dhe burim italian Sport Media Set gjithashtu raportojnë se Liverpool është i etur për qendërmbrojtësin.

AC Milan është gjithashtu i etur për lojtarin, por Kabak tani po konsiderohet nga Ole Gunnar Solskjaer.

United po kërkon një partner afatgjatë për Harry Maguire, me dyshime mbi Victor Lindelof.

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu