Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil po përballet me një magji të gjatë në skaj, pasi ishte hequr nga lëndimi në një kavilje gjatë ndeshjes së Super Ligës Turke të Fenerbahce me Antalyaspor të Enjten mbrëma.

32-vjeçari kaloi në kyçin e këmbës dhe ka pësuar lot të pjesshëm në ligamentet anësore të kyçit të këmbës së brendshme dhe të jashtme. Si rezultat, ai ka të ngjarë të anulohet për afërsisht katër deri në gjashtë javë dhe ka të ngjarë të humbasë ndeshjet kryesore të ardhshme kundër Genclerbirligi dhe rivalëve të qytetit Besiktas.

Ozil nënshkroi për klubin e tij të fëmijërisë në janar pasi u arrit një marrëveshje e ndërsjellë për të përfunduar të tijin Arsenal kontrata e hershme. Fituesi i Kupës së Botës u gjend i ngrirë në Londrën veriore, duke kaluar gjysmën e parë të sezonit të paregjistruar dhe duke gjykuar nga mënyra se si ka filluar karriera e tij në Stamboll, mund të argumentoni se Topçinjtë ishin të justifikuar në vendimin e tyre.

Deri më tani, ai ka bërë shtatë paraqitje për Fenerbahce por ende nuk ka arritur të shënojë një gol ose t’u sigurojë shokëve të tij me një asistim të vetëm. Për të drejtën e ish-ndërkombëtares gjermane, para se të bashkohej me veshjen turke, ai nuk kishte luajtur një ndeshje konkurruese për më shumë se nëntë muaj dhe kështu mbase mund ta falni për fillimin e ngadaltë të jetës në Turqi.

Fenerbahce është i treti në kampionat, vetëm dy pikë prapa kryesuesit Galatasaray dhe në kohën e nënshkrimit të Ozil, u pa nga ndjekësit e klubit si një nxitje e madhe për shpresat e tyre për t’u bërë kampionë. Sidoqoftë, deri më tani, për çfarëdo arsye, ai ka dështuar të ketë ndikimin e dëshiruar dhe një magji anash sigurisht nuk është e dobishme.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu