Michael Owen ka zgjedhur nënshkrimin perfekt për Manchester United për t’i dhënë fund blerjes së sulmuesve të hendekut.

Henrik Larsson, Robin van Persie, Zlatan Ibrahimovic dhe së fundmi Edinson Cavani janë nënshkruar të gjithë në United në muzgun e karrierës së tyre.

Ata të gjithë kanë dhënë kontribute të konsiderueshme, por Owen dëshiron që United të transferojë një sulmues i cili mund të qëndrojë në Old Trafford për 10 vjet.

Dhe Owen, 41 vjeç, beson se Erling Haaland është njeriu për United.

Ole Gunnar Solskjaer ishte duke ndjekur sulmuesin e frytshëm janarin e kaluar. Dyshja punoi së bashku në Molde dhe Solskjaer fluturuan për të parë 20-vjeçarin pasi ai shënoi 29 gola në 27 ndeshje për RedBull Salzburg.

United megjithëse me sa duket paguajti me tarifën e agjentit të përfshirë në një marrëveshje për Haaland. Në vend të kësaj, Norvegjezi siguroi një lëvizje në Borussia Dortmund për vetëm 17.2 milion.

Për më tepër, pretendohet se Ed Woodward ishte kundër insistimit të kampit të Haaland që një klauzolë lirimi të futet në kontratën e tij në Old Trafford.

Erling Haaland

Kjo klauzolë është futur që në marrëveshjen e tij në Dortmund. Kjo thotë se ai tani mund të largohet nga Westfallonstadion në 2022 nëse ndonjë klub përputhet me tarifën e tij të lirimit prej 63 milion £.

Dhe Owen po i bën thirrje Unitedit që të shkojë edhe një herë për sulmin e frytshëm.

I tha Owen Sstadiumin Astro“Nëse shikoni në të kaluarën e afërt të Manchester United, ata kanë blerë shumë lojtarë që kanë ardhur në muzg të karrierës së tyre – kur shikoni Cavani, para tij Ibrahimovic, para tyre Van Persie, Henrik Larsson.

“Ata kanë shkuar për lojtarë në fund të karrierës së tyre. I fundit që blenë në fillim të karrierës së tyre është Wayne Rooney. Të paktën atëherë keni një lojtar që do t’ju zgjasë për 10 vjet.

“Për momentin, Manchester United ka luftuar për të gjetur atë lojtar të ri që do t’i marrë ata deri në numrin 9. Unë mendoj se një lojtar atje që i shkon në mendje, një lojtar që mund të jetë në ekipin e tyre për 10 vite dhe ndalojini ata që të blejnë boshllëqe ndaluese gjatë gjithë kohës, është Haaland në Dortmund. Ai është lojtari në buzët e të gjithëve për momentin. ”

Sanksionet Shearer lëvizin Haaland

Alan Shearer gjithashtu beson se Haaland do të ishte një përshtatje e mirë për United për të shfrytëzuar sa më shumë krijimtarinë e Bruno Fernandes.

I tha ai Ndeshja e ditës: “Cavani, ata e kanë marrë atë. Ai është 34 në shkurt. Greenwood mund të jetë ai njeri në dy ose tre vjet pasi ai ka një potencial fantastik.

“Por unë mendoj se ata kanë nevojë për një qendër të klasit të lartë në këtë ekip.

“Greenwood dhe Rashford duhet të jenë brenda dhe rreth asaj kutie gjashtë oborre. Nuk ka askush atje, askush fare, asgjë për Brunon.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


“Ai ka nevojë për më shumë opsione, ai ka nevojë për një sulmues atje që do të vendosë topin në pjesën e prapme të rrjetës.

“Ata duhet të futen atje më shpesh. Ishte shumë, shumë e lehtë për një pasdite [John] Gurët dhe për [Ruben] Dias Kjo është ajo që unë mendoj se u mungon dhe kjo tregoi sot. ”

Kur u pyet se kush Shearer mendon se United duhet të provojë dhe të nënshkruajë, ai shtoi shumë thjesht: “Haaland ose Mbappe”.

LEXO MË SHUMË: Solskjaer emëron njeriun e Man Utd që po kërkon të shkojë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu