Middlesbrough dhe Bristol City kanë zhvilluar bisedime mbi një marrëveshje të mundshme shkëmbimi, që mund të shohë Britt Assombalonga dhe Famara Diedhiou duke lëvizur në drejtim të kundërt.

Qyteti kanë një interes të gjatë për Assombalonga – i cili është jashtë kontratës me Boro këtë verë – dhe ata kishin qenë duke përgatitur një ofertë të kontratës verore.

Sidoqoftë, një lëvizje mund të përshpejtohet në këtë afat transferimi pasi doli që Boro ka një pëlqim për sulmuesin e City Diedhiou.

Neil Warnock është i etur për të ulur një person të synuar dhe me Chuba Akpom, Duncan Watmore dhe Ashley Fletcher, ata janë të gatshëm të lënë kapitenin Assombalonga të largohet.

Ne e kuptojmë se bisedimet e nivelit të lartë midis Boro dhe City, dhe marrëveshja e shkëmbimit është biseduar, dhe duket se të dy palët janë të etura.

Shkëmbimi mund të ndodhë para afatit

Ndërkombëtar i Senegalit Diedhiou dhe as i DR Kongos Assombalonga kanë pasqyruar pothuajse njëri-tjetrin që nga bashkimi me dy klubet e tyre. Të dy u zhvendosën në verën e vitit 2017 për para të mëdha, dhe të dy kanë shënuar rreth 50 gola në 150 ndeshje.

Assombalonga u bashkua me Boro për 15 milion £ nga Nottingham Forest, ndërsa City i dha Angers mbi 5 milion £ për Diedhiou.

Ndërsa marrëveshjet e shkëmbimit janë jashtëzakonisht të vështira për t’u arritur, kjo është ajo që ka një shans të ndodhë deri në afatin e transferimit të së hënës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu