Carlos Vela arriti të luante vetëm 22 minuta nga e para MLS lojë e sezonit pasi u zëvendësua nga LAFC shefi Bob Bradley.

Meksikani ra rrëmujshëm pasi u përpoq të kalonte në një kryq dhe u ndoq nga mjekët e klubit.

Ndërsa mjekët shikonin në kofshën e tij të djathtë, Bradley vendosi të zëvendësojë sulmuesin me Kwadwo Opoku, por Vela nuk e mori vendimin mirë.

Surpriza u kthye shpejt në zemërim si Vela nuk kishte kërkuar që të hiqej, por vendimi u mor pasi një nga ndihmësit e Bradley gabimisht mendoi se ai kishte kërkuar të zëvendësohej.

Ylli meksikan me zemërim e bëri rrugën drejt dhomës së zhveshjes pas përzierjes.

Bradley foli me Fox Soccer pas ndeshjes në lidhje me incidentin.

“Unë mund të kisha hedhur armën dhe mendoj se ishte faji im,” tha ai.

“Nuk jam i sigurt.

“Ai na dha shenjën se kishte nevojë të dilte. Nuk mund të them më shumë se ndoshta është faji im.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu