Menaxheri i Tottenhamit, Jose Mourinho kritikoi ekipin e tij në të dy skajet e fushës dhe iu referua veprimeve “të pamundura” të tërhequra nga një yll i Fulham.

Tottenham mori një epërsi në pjesën e parë përmes Harry Kane gjithnjë të besueshëm pas shërbimit të shkëlqyer nga Sergio Reguilon.

Son Heung-min shpërdoroi një mundësi për të vënë ndeshjen në shtrat kur goditi shtyllën pas pushimit.

Kjo mungesë do të vazhdonte të tregonte fatale kur Ivan Cavaleiro tundi me kokë një gol barazimi disa minuta më vonë.

Duke folur për të BBC pas ndeshjes, Murinjo hidhëruan golin e “shmangshëm” të Fulham, dhe kritikuan paaftësinë e skuadrës së tij për ta vënë ndeshjen në shtrat kur ishte në epërsi.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Tottenham u mbajt pasi luftoi Fulham-in, tregon rezistencë të re

“Në pjesën e parë Alphonse Areola bëri disa pritje të pamundura, edhe dy të tjerë në pjesën e dytë.

“Ne duhet të vrasim një ndeshje dhe nuk e bëmë – por ju duhet të mbani një gol të pastër, të mos bëni gabime, kështu që ishte një gol shumë i shmangshëm.

“Shënuesit janë atje, madje nuk kishte as një avantazh për sa i përket numrave.

“Ata ishin mjaft inteligjentë për të kuptuar mënyrën e lojës, ata ndryshojnë, bëhen më mbrojtës dhe po marrin rezultate. Mendova se ishin pak me fat por ishin të mirë.

“Ne kemi rezultate të këqija dhe duhet – dhe mund të kishim shmangur” këto rezultate. “

Kur u pyet nga Amazon Prime nëse priste një afat transferimi të zënë në janar, Mourinho përfundoi: “Jo. Unë nuk jam duke pritur. ”

Ne jemi më të mirë se kjo – Hojbjerg

Hojbjerg.Tottenham.TEAMtalk

Mesfushori i Tottenham Pierre-Emile Hojbjerg gjithashtu foli me Amazon, duke deklaruar: “Shumë zhgënjyese. Mendoj se duhet të bëjmë më mirë në disa aspekte të lojës.

“Difficultshtë e vështirë të flasësh tani për shkak të emocioneve, por më shumë trimëri dhe më shumë përqendrim. Ekzekutimi i rasteve – pata një rast dhe duhej të shënoja. Shumë detaje duhet të kujtojmë.

“Unë jam i lumtur që ka një lojë në tre ditë përsëri, kështu që ne mund të tregojmë një reagim dhe të tregojmë se jemi më të mirë se kjo, por unë nuk dua të flas shumë.

“Ne jemi akoma shumë të uritur si ekip dhe do të vazhdojmë të ecim”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu