Bosi i Tottenham ka sugjeruar që ai nuk ka nevojë për një sulmues tjetër dhe pretendon se një mesfushor që ka lidhje

Jose Mourinho është distancuar Tottenham nga një qasje për Southampton sulmuesi Danny Ings dhe shpjegoi mungesën e fundit të Dele Alli nga planet e tij si spekulime në lidhje me një lëvizje në Paris Saint-Germain sepse mesfushori gjëmon.

Spurs ende nuk do të zhyten në tregun e rekrutimeve dimërore, por kjo nuk ka ndaluar që shumë thashetheme të qarkullojnë.

Më i spikatur nga ata ka parë frontmanin e Shenjtorëve Ings të lidhur me një kalim në Londrën veriore.

28-vjeçari ka qenë një prani e frytshme në St Mary’s, duke shënuar 40 gola përmes 81 paraqitjeve, dhe është konsiderohet të jetë një përshtatje e mirë për Mourinho ndërsa Harry Kane bie në një postim numër 10 të playmaking.

Southampton është i vetëdijshëm se ata janë duke e lënë veten të hapur ndaj ofertave për një lojtar i cili është i lidhur vetëm me një kontratë deri në verën e vitit 2022.

Mourinho, megjithatë, po jep pak kur bëhet fjalë për planet e tij të rekrutimit dhe ka sugjeruar që në Kane, Carlos Vinicius dhe Heung-min Son ai tashmë ka fuqi të mjaftueshme zjarri në librat e tij.

Portugezi u tha gazetarëve kur u mor në pyetje gjatë bisedës Ings: “Le të shkojmë pak nga pak. Dy sulmues, ne nuk jemi një skuadër që ka nevojë për një sulmues të tretë sepse sulmuesi i tretë është Sonny.

“Sigurisht që kemi më të mirën. Ne jemi të lumtur me Carlos. Carlos nuk është lojtari ynë, ai është një Benfica lojtar, por ai është një lojtar që ne po kërkojmë ta zhvillojmë.

“Ings sigurisht që unë refuzoj të them asnjë fjalë për të sepse ai është një lojtar i Southampton.”

Ndërsa po kërkonte të drejtojë raportet për të ardhurat e mundshme në Spurs, Mourinho ka marrë një qasje të ngjashme kur bëhet fjalë për shpenzimet.

Anglia ndërkombëtar Alli, i cili ka qenë duke luftuar për kohën e rregullt të lojës këtë sezon, po sheh një ribashkim me Mauricio Pochettino i diskutuar në PSG.

Ai nuk figuroi në skuadrën e Mourinho për një fitore 3-1 Sheffield United herën e kaluar, në atë që u konsiderua të ishte një tjetër dremitje drejt një lëvizjeje të afërt, por kjo mungesë është vendosur deri në dëmtim.

“Dele Alli nuk është stërvitur ditët e fundit me një problem të vogël në tetivë, dhe Serge Aurier, jo me të vërtetë mirë. Megjithatë kemi ende tre ditë para ndeshjes, ”Mourinho, i cili po përgatit trupat e tij për një Kupa FA ndeshja e raundit të katërt me Wycombe të hënën, shtoi.

“Arsyeja që ai [Dele] nuk u zgjodh për Sheffield është gjithçka në lidhje me dëmtimin. Shtë një dëmtim që nuk e lejon atë të stërvitet siç duhet. Nuk është ai që do ta mbajë atë larg për një kohë të gjatë. Thjesht një gjë e vogël. ”

Duke iu përmbajtur temës së fitnesit, Mourinho tha për mesfushorin argjentinas Giovani Lo Celso, i cili ka qenë duke infermieruar një ankesë të kërcitjes: “Lëndimi, pa dyshim, është ende Giovani Lo Celso i cili do të jetë edhe disa javë më shumë. Kemi dy ose tre lojtarë që kanë dëmtime të vogla ”.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu