Jose Mourinho ka marrë një goditje shpullë në Real Madrid përpara Eden Hazard.

Belgu punonte nën Portugezin në Chelsea dhe, pasi bëri përshtypje në një sezon fitues të titullit nën të, ai filloi fushatën vijuese jashtë ritmit dhe i zhgënjyer, duke çuar në Murinjopushimi nga puna.

I pyetur në talkSPORT rreth Rrezikaftësia, e re Romë traineri ishte i prerë.

Një lojtar mahnitës me stërvitje të tmerrshme,Murinjo tha

“Ai futet në fushë çdo mëngjes dhe nuk punon shumë. Mund ta imagjinoni se çfarë mund të jetë nëse do të ishte një profesionist i lartë.”

Murinjo bëri, megjithatë, pastaj vazhdoi të grumbulloj lavdërime për karakterin e Belgjikës.

“But ai është një djalë i pabesueshëm,“Mourinho tha.” Ai është një njeri i jashtëzakonshëm i familjes dhe duket sikur ai nuk i përket kësaj gjenerate lojtarësh.

“Ai është një djalë i qetë që është përqendruar në familjen e tij, fëmijët e tij, prindërit e tij. Ai ka një jetë shumë të qetë.

“Por kur ai del në fushë në mëngjes ai nuk bën shumë punë. Ajo që shihni kur ai luan nuk është pasqyrimi i punës së një jave, por i talentit të tij natyror.”

Hazard ka luftuar që nga anëtarësimi Real Madrid nga Chelsea, dhe ish-trajneri i tij kishte shumë shpresë kur bëri këtë lëvizje.

“Ai është një lojtar i pabesueshëm dhe mund ta imagjinoni atë vetëm nëse ai ishte një profesionist i lartë,” Murinjo tha. “Kur ai shkoi atje mendova se do të ndjente presion të madh për të qenë gjithmonë në krye dhe se ai do të fitonte një Top të Artë, sepse ai është i pabesueshëm”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu