Jose Mourinho u ka premtuar tifozëve të Marine se ata do të shohin disa nga emrat e mëdhenj të Tottenham në ndeshjen e raundit të tretë të FA Cup, ndërsa gjithashtu dha një azhurnim për gjendjen e Gareth Bale.

Spurs do të drejtohet në Merseyside për të marrë veshjen jo-kampionate, me Mourinho që pritet të freskojë skuadrën e tij pas një serie të vështirë ndeshjesh.

Sidoqoftë, shefi i Tottenham këmbëngul se ai nuk do ta marrë Marinën lehtë në atë që do të ishte pa dyshim tronditja më e madhe e kupave të të gjitha kohërave.

Ai tha: “Mesazhi është në thelb ajo që thashë, unë nuk mendoj se ata duan të luajnë kundër Tottenham U23s, ata duan të luajnë kundër djemve që janë mësuar të shikojnë, admirojnë, janë mësuar të ndjekin dhe ne duam t’u japim atyre atë .

“Unë dhe stafi im respekti është mënyra se si ne jemi duke përgatitur ndeshjen dhe në të njëjtën mënyrë si po përpiqemi të njohim sulmuesin e tyre, qendërmbrojtësin, portierin, organizimin e tyre taktik, është e njëjta gjë që bëjmë me kundërshtarët e tjerë, natyrisht të një niveli tjetër dhe në thelb është ajo.

“Unë mendoj se në të njëjtën mënyrë ata ndihen të lumtur të luajnë kundër nesh unë dua djemtë e mi, e ndiej atë. Jam shumë i lumtur që i luaj dhe jam shumë i lumtur që është në Crosby dhe jo në shtëpi.

Mourinho.Tottenham.TEAMtalk2

“Ndihem shumë i lumtur që i luaj dhe e kuptoj ëndrrën. Varet nga ne që t’i rikthejmë ato në realitet, por unë e kuptoj qartë ëndrrën.

“Askush nuk vë një këmbë në fushën e futbollit duke ditur ose duke ndjerë se do të humbasim, kështu që unë besoj se në këtë moment ata ndihen sikur do të fitojnë dhe na takon ne t’i rikthejmë ata në realitet.

“Ne jemi profesionistë të lartë, jemi një nivel tjetër dhe do të fitojmë. Na mbetet ne t’i bëjmë ata të kuptojnë se sa më shpejt të jetë e mundur, por në këtë moment ata e kanë këtë ëndërr. “

Bale ka një shans

Mourinho zbuloi se Bale mund të kthehet në skuadër, nëse kalon një seancë stërvitore të Shtunën.

Anësori i Uellsit është mënjanuar nga një dëmtim i viçit që nga fitorja e Kupës Carabao ndaj Stoke, por tani është përsëri në stërvitje.

Gareth Bale, Jose Mourinho

Shefi i Spurs shtoi: “Ai stërvitet sot herën e parë me ne, kështu që nesër herën e dytë dhe nesër pas trajnimit ne do të marrim një vendim dhe atë që mund të them dhe është gjithashtu një mënyrë për t’ju treguar mënyrën se si po kërkojmë, respektin që kemi për kjo ndeshje është se Gareth më tha se ai do të donte të shkonte dhe do të dëshironte të luante kështu që nëse nesër nëse ndjenjat janë pozitive, Gareth do të vijë. “

Një nga Harvey White dhe Jack Clarke do të përfshihet në skuadrën e ditës së ndeshjes, pasi ka paraqitur tashmë në Europa League këtë sezon.

Mourinho tha: “Harvey dhe Jack ata janë U23, ata luajnë U23 kur ne mendojmë se ata duhet të shkojnë atje dhe të marrin minuta por ka profesionistë.

“Ata i përkasin skuadrës së ekipit të parë, ata stërviten me skuadrën e ekipit të parë që nga dita e parë në para-sezon. Ata luajtën në Ligën e Evropës kështu që le t’i shikojmë si lojtarë të ekipit të parë dhe natyrisht ata do të përfshihen në lojë, por ata janë të përfshirë shumë herë, kështu që nuk është asgjë e re.

“Me një start 11 plus nëntë në stol po flasim për 20 lojtarë. Mund t’ju them, në këtë 20 lojtar do të marrim vetëm një lojtar U18. Kështu që ne do të marrim një lojtar U18 i cili do të jetë në stol, siç e patëm edhe atë në ndeshjet e tjera.

“Ne e patëm atë në shumë ndeshje të tjera. Një fëmijë do të jetë në stol, kështu që nga 20 vetëm një. Përveç kësaj, kemi 19 lojtarë nga skuadra e ekipit të parë. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu