Shefi i Tottenhamit, Jose Mourinho thotë se lojtarët e tij janë plotësisht të vetëdijshëm për pikat e forta të Leeds përpara përplasjes midis palëve.

Leeds kanë provuar një shtesë intriguese në Premier League nën drejtimin e trajnerit Marcelo Bielsa. Pavarësisht se mbajnë rekordin e dytë më të keq për golat e pësuar në fluturimin e parë, ato kanë shkaktuar probleme të disa skuadrave.

Në të vërtetë, ata morën kampionin Liverpool në tel në humbjen e tyre 4-3, ndërsa kanë hequr pikë nga Manchester City.

Ata i përfundojnë takimet e tyre të para me ‘Gjashtë të Mëdhenjtë’ duke u përballur Spurs të shtunën në Londrën veriore. Përpara përplasjes, Mourinho insistoi që ekipi i tij të jetë i vetëdijshëm për pikat e forta të kundërshtarëve të tyre.

I pyetur në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes se si do t’i afrohet ekipit të Bielsa, ai tha: “Unë nuk luaj kundër Z. Bielsa, kurrë. Klubi im luajti kundër klubit të tij ose ekipi im luajti kundër ekipit të tij.

“Nuk më pëlqen ajo situatë individuale sepse ajo nuk ekziston, me siguri. Ne i analizojmë kundërshtarët tanë, e bëmë atë në raport me Fulham, e bëmë atë në lidhje me Leeds.

“Ne e dimë se ku ata janë shumë të fortë dhe natyrisht duhet të përpiqemi të mos i lejojmë të eksportojnë pikat e tyre të forta dhe në të njëjtën kohë duhet të përpiqemi të luajmë lojën tonë. Por nuk më pëlqen kjo lloj qasjeje. ”

Mes rekordit të tyre për të pësuar gola, megjithatë, fitorja e fundit e Leeds 1-0 ndaj Burnley tregoi mashtrimin e tyre mbrojtës.

Pas penalltisë së Patrick Bamford, bardhezinjtë u mbajtën në pjesën e dytë përballë presionit të fortë të Clarets.

Por ata hyjnë në lojë nga pjesa e pasme e një Përplasja 5-0 e West Brom, gjë që tregoi se sa i suksesshëm mund të jetë stili i tyre agresiv i lojës.

Mourinho ofron vlerësimin e Bielsa

Marcelo Bielsa Leeds TEAMtalk

Diku tjetër në konferencën e tij për shtyp, Mourinho këmbënguli se ai nuk ka histori të mëparshme me Bielsa.

“Nuk e njoh mirë. Unë mendoj se ai ishte trajneri i Athletic Bilbao në një nga sezonet që isha në Real Madrid, ”tha Portugezi.

“Tani është hera e parë që jemi në Premier League në të njëjtën kohë. Me siguri, ai duhet të jetë një trajner shumë i mirë, por unë nuk jam personi për ta analizuar, sepse nuk e njoh as personalisht.

“Unë thjesht shtrëngova duart disa herë dhe kaq.”

LEXO MË SHUMË: Mourinho i sinqertë në lidhje me transferimet e janarit; tregon për ‘fillim të gabuar’ në PL

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu