Tottenham nuk ka gjasa të bëjë një lëvizje për Eder Militao ndërsa u shfaqën pretendime kontradiktore në lidhje me interesimin e Jose Mourinho për mbrojtësin e Real Madrid.

Raportet e fundit kishin sugjeruar që Militao ishte në listën e dëshirave të Spurs ndërsa kërkojnë përforcime mbrojtëse në janar.

Mourinho ka humbur besimin te Davinson Sanchez dhe mund të jetë në kërkim të një zëvendësimi nëse kolumbiani largohet. Zotërimi i cilësisë, por mungesa e mprehtësisë së ndeshjes, Militao do të ishte një opsion intrigues.

Që nga bashkimi me Real Madrid për 50 milion € në 2019, mbrojtësi brazilian ka luftuar për të forcuar vendin e tij në krah. Këtë sezon, ai ka bërë vetëm një fillim në La Liga deri më tani.

Prandaj, Madridi mund të jetë i gatshëm ta lerë atë të largohet nëse çmimi është i duhur. Tottenham mund të jetë pretendent dhe madje ka pasur pretendon se Militao është nënshkrimi i vetëm që Mourinho ka kërkuar për këtë muaj.

Sidoqoftë, një azhurnim nga eksperti i transferimeve Duncan Castles sugjeron që Mourinho mund të mos jetë aq i etur për 23-vjeçarin.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Kështjellat i thanë Transferoni Podcast të Dritares: “Mourinho, e kuptoj, nuk mendon se Militao i përshtatet profilit të lojtarit për të cilin Tottenham ka nevojë.

“Dmth, ai nuk e sheh atë si lojtarin që do të hyjë dhe do të rishikojë mbrojtjen, të jetë një lider në mbrojtje dhe ta çojë ekipin në një nivel tjetër.

“Kështu që, nëse do të bëhej ajo marrëveshje nga klubi, unë mendoj se do të ishte një kompromis sesa një skenar ideal të ndodhte. Prandaj, mendoj se ju mund ta konsideroni këtë si shumë të vështirë të ndodhë. “

Militao mund të ishte akoma në lëvizje

Eder Militao

Kjo hedh dyshime në shpresat e Spurs për të gjetur një marrëveshje për Militao. Ata nuk janë paditësi i vetëm për ish-njeriun e Portos, kështu që mund të humbas.

Nuk është ende e qartë nëse Mourinho ka synime të tjera në mendje nëse vendos të heqë interesin e Tottenham plotësisht.

Ndoshta ndjekja e transferimit nuk ka mbaruar, megjithatë, si një teori në lidhje me nënshkrimin veror të Gareth Bale sugjeron që Mourinho mund të mos ketë fjalën e fundit për të gjitha transferimet.

Sidoqoftë, nëse ai nuk dëshiron të nënshkruajë Militao, atëherë Tottenham mund të duhet të kthejë vëmendjen e tyre drejt shënjestrave të tjera.

LEXO MË SHUMË: Tottenham përgatitet të lëvizë për qendërmbrojtës 15 milion paund pasi Chelsea hyn në garë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu