Jose Mourinho thotë se ai do të kishte marrë rezultatin kundër Dinamo Zagreb nëse i ofrohej para ndeshjes, por beson se Tottenham duhet të kishte fituar me një diferencë më të madhe.

Tottenham mori kontrollin e barazimit të tyre në Raundin e 16-të duke mundur Dinamon me rezultatin 2-0 në ndeshjen vendase. Harry Kane shënoi të dy golat për të kaluar 25 për sezonin.

Spurs nuk ka mbaruar akoma, por do të ketë besimin në ndeshjen e dytë javën e ardhshme. Edhe kështu, Mourinho do të dëshironte që ata të kishin shënuar edhe një herë.

I tha ai BT Sport: “Unë besoj se një gol më shumë do të ishte një pasqyrim i mirë i lojës dhe do të na vinte në një pozitë shumë më të mirë.

“Por para ndeshjes nëse do të pyesnit nëse 2-0 ishte një rezultat i mirë do të thosha. Resultshtë vetëm një rezultat i mirë nëse bëjmë punën atje.

“Do të jetë një ndeshje e vështirë. Në shtëpi ata do të ndihen më rehat që të bëjnë një lëvizje pa asgjë për të humbur. ”

Lëndimi i Kane jo serioz

Dele Alli, Harry Kane gol v Dinamo Zagreb

Shqetësimi për Spurs do të ketë qenë kur Kane shkoi vonë në lojë. Sidoqoftë, Mourinho mendon se do të jetë mirë të luajë kundër Arsenalit të Dielën – dhe vlerësoi ngarkesën e punës që kapiteni i Anglisë po merr përsipër.

Ai shtoi: “Harry nuk besoj se është ndonjë gjë e madhe. E diela është një ndeshje që të gjithë duan të luajnë dhe gjërat e vogla nuk do ta ndalojnë atë. Nuk kam ndjenjën se është diçka serioze.

“Ai po bën gjithçka. Ai po bën punën e sulmuesit për të shënuar gola, punën ekipore për krijimin e hapësirës dhe lidhjen e lojës dhe punën shtesë që nuk bëjnë shumë sulmues në mbrojtje. Ai na ndihmon shumë.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi përpara Facebook, Cicëroj dhe Instagram


“Ai ka një numër të pabesueshëm të hapësirave nga harkimet dhe këndet.

“Ne nuk mund të ishim më të lumtur. Unë u dhashë një pushim shumë lojtarëve dhe jam aq i lumtur me çfarë [Carlos] Vinicius po na jep. Por me Harrin në fushë është një histori ndryshe për ne. ”

LEXO MË SHUMË: Tottenham i sigurt për qëndrimin e Kane

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu