Shefi i Tottenhamit, Jose Mourinho po përgatitet për ndeshjen e skuadrës së tij në Premier League të mërkurën në Aston Villa për të vazhduar përpara.

Ndeshja kuptohet të jetë në dyshim pas një shpërthimi masiv të koronavirusit në klubin e mesditës, me 10 lojtarë të ekipit të parë Villa të shkatërruar nga virusi.

Villa luajti ndeshjen e tyre të Kupës FA me Liverpool të Premten në mbrëmje me një ekip të rinjsh, duke humbur 4-1.

Skuadra e Mourinhos, ndërkohë, data e 30 dhjetorit me Fulham u vonua për shkak të Covid-19 në kampin e Cottagers.

Menaxheri ka thënë se do të ishte “plotësisht e pamundur” që një tjetër nga ndeshjet e Spurs të ligës të anulohet dhe tha se skuadrat duhet të jenë të gatshme të luajnë me minimumi 14 lojtarë.

Agjencia e lajmeve PA e kupton që Spurs ende nuk ka dëgjuar asgjë nga Premier League në lidhje me ndeshjen. Pra, Mourinho do të fillojë përgatitjet të hënën.

Ai mund të ketë qenë duke bërë më shumë pikë në lidhje me mungesën e informacionit nga kampionati, por pyeti pas fitores së së Dielës 5-0 në Marine kur ai pret që skuadra e tij të luajë tjetër, Mourinho tha: “E Mërkurë”.

I pyetur përsëri nëse ai mendon se loja Villa do të vazhdojë përpara, ai u përgjigj: “Po. Askush nuk më tha se nuk do të luaj kështu (të hënën në mëngjes) ne fillojmë të përgatitemi për atë lojë dhe të njëjtën të martë nëse dikush nuk na thotë ndryshe. ”

Dele Alli mund të luante në Villa

Nëse loja vazhdon siç është planifikuar, një lojtar që Mourinho mund t’i japë një paraqitje të rrallë është Dele Alli.

Filloi mesfushori Fitorja e Kupës FA të Spurs ndaj Marine, duke siguruar asistimin për të parin nga pesë golat e tyre.

Pas ndeshjes, Mourinho la të kuptohet se Alli mund të ketë një rol më të madh për të luajtur, pavarësisht rënies së favorit kohët e fundit.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


“Unë jam vërtet i kënaqur me qëndrimin e tij në lojë,” tha Mourinho. “Sigurisht që nuk kemi dashur të rrezikojmë shumë. Fusha është pak e rrezikshme dhe entuziazmi i tyre mund t’i vendosë ata krijues në ndonjë rrezik, por unë jam i lumtur.

“Profesionalizëm i mirë, dinamikë e mirë nga ai dhe Gedson (Fernandes) që të fillojnë të përpiqen të krijojnë, kaq të kënaqur për performancën.

“Ai ishte këtu sot dhe natyrisht nuk ishte ndeshja për të matur cilësinë. Por profesionalizmi dhe qëndrimi dhe unë jam shumë i kënaqur me të. Nuk do të befasohem nëse të mërkurën e ardhshme Dele po luan me ne. ”

LEXO MË SHUMË: Mourinho mirënjohës për një rezervë të Tottenham

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu