Jose Mourinho ka thirrur një yll të Real Madridit për të diskutuar një lëvizje të pabesueshme në Tottenham, ndërsa Juventusi ka rreshtuar dy lojtarë që mund të bashkohen me Man Utd në një marrëveshje shkëmbimi për Paul Pogba, të gjithë në Euro Paper Talk të Premten.

LEGJENDA E TOTTENHAM N L VENDIN E KTHIMIT

Jose Mourinho thuhet se ka telefonuar Tottenham legjenda Luka Modric për një kthim të bujshëm në veri të Londrës.

Mesfushori kaloi katër vjet në Spurs përpara se të bashkohej me Mourinho në Real Madrid.

Prodhuesi kroat ka fituar katër trofe të Ligës së Kampionëve në një magji të shkëlqyeshme tetë vjeçare në Bernabeu.

Modric konsiderohet si një nga mesfushorët më të mirë në historinë e Realit, por ishte Murinjo i cili luajti një rol të madh në atë sukses.

35-vjeçari etiketoi bisedimet midis dy klubeve në 2012 si “torturë”, pasi refuzoi të udhëtonte në turneun para-sezonal të Spurs kur ai dorëzoi një kërkesë transferimi.

Shefi i Spurs, Daniel Levy ishte i dëshpëruar për të mbajtur Modric, por ai më në fund u ndal pas ndërhyrjes së menaxherit të tij aktual Mourinho.

“Mourinho luajti një rol jetësor; ai ishte i vendosur të më sillte në Real, duke këmbëngulur në transferim edhe kur zyrtarët e Realit humbën durimin e tyre me Levy, ”zbuloi Modric në Autobiografinë e tij.

“Vetë Mourinho thirri kryetarin e Tottenham dhe u përpoq ta bindte atë të pranonte ofertën,” përndryshe Reali mund të tërhiqej nga ajo. “

Sidoqoftë, Mourinho tani po përpiqet ta rikthejë lojtarin në Spurs në një kthesë të çuditshme të fatit.

Sipas shitjes spanjolle TV El Chiringuito, Portugezi i ka telefonuar Modric për të diskutuar një kthim të pabesueshëm në Premier League.

Marrëveshja aktuale e kroatit me Realin do të skadojë në fund të sezonit, që do të thotë se ai do të jetë i lirë të flasë me klube të tjera nga janari.

Dhe duket se Mourinho ka bërë një lëvizje të hershme për të ribashkuar potencialisht Modric me Gareth Bale.

Bale aktualisht është në huazim nga Real, por po flitet për një marrëveshje të përhershme në verë nëse Uellsiani provon aftësinë e tij.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


OFERT JUVE DUO N PO POGBA SWAP

Federico Bernadeschi

Juventus është i përgatitur të përdorë Paulo Dybala dhe Federico Bernardeschi si peshë në përpjekjen e tyre për të vlerësuar Paul Pogba nga Manchester United. (ESPN)

Liverpool dhe PSG kanë treguar të dy interes për Marco Asensio të Real Madrid. (Todofichajes)

Manchester United është në bisedime me mbrojtësin e Celta Vigo Stefan Bajcetic. (La Voz de Galicia)

Inter Milan po planifikon një lëvizje falas për transferimin e verës për qendërmbrojtësin e Newcastle, Fabian Schar. (Tuttosport)

Arsenali është në treg për ‘Thierry Henry të ri’ Abdallah Sima. (Calciomercato)

Joao Felix është i irrituar me rolin e tij në Atletico Madrid dhe mund të shtyjë për një lëvizje në 2021. (Calciomercato)

ME SHUME EUROPURES

Toni Kroos, Isco Alarcon

Arsenali është bashkuar në listën e klubeve që konsiderojnë një lëvizje të janarit për Isco. Juventus, Sevilla, AC Milan dhe Everton janë gjithashtu të etur. (Sport)

Napoli do të kërkojë të paktën 14 milion £ nëse ata do të shesin sulmuesin polak Arkadiusz Milik në janar mes interesit nga Tottenham, Everton, Juventus dhe Atletico Madrid.

AC Milan ka rënë dakord për kushtet personale me mbrojtësin Mohamed Simakan dhe tani po punon për një marrëveshje me Strasburgun. (SempreMilan)

Anderlecht dëshiron të zgjasë huazimin e Lukas Nmecha nga Manchester City për një sezon tjetër. (Nieuwsblad)

Roma ka paraqitur një ofertë prej 7.5 milion € për mbrojtësin e plotë të FC Dallas, Bryan Reynolds. (MLSSoccer.com)

Ajax po përgatitet që ylli i Meksikës Edson Alvarez të largohet nga klubi në janar. (Voetbal)

Schalke do të njoftojë shkarkimin e Manuel Baum dhe riemërimin e Huub Stevens si shef. (Qëllimi Gjermani)

Atalanta nuk do të lejojë Papu Gomez të largohet falas në afatin kalimtar të janarit. (La Gazzetta dello Sport)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu