Vizitorët kaluan në epërsi në minutën e parë të lojës, por u mbajtën në barazim kur Romain Saiss shënoi golin e vonë

Tottenham menaxheri Jose Mourinho u zhgënjye nga dështimi i skuadrës së tij për të mposhtur Wolves të Dielën pasi u mbajtën në barazim 1-1.

Pavarësisht se morën epërsinë në minutën e parë me një gol të Tanguy Ndombele, Spurs përfundoi duke ndarë plaçkën me vendasit kur Romain Saiss kryesoi përtej Hugo Lloris në fazat e vona të lojës.

Skuadra veriore e Londrës ka mbledhur vetëm dy pikë nga katër ndeshjet e tyre të fundit në Premier League dhe trajneri mendon se duhet të kishin dhënë fund serisë së tyre pa fitore pasi vazhduan kaq herët.

“Një pikë kundër Wolves normalisht nuk do të ishte një rezultat i keq sepse ata janë një kundërshtar i fortë. Por duke shënuar në minutën e parë dhe të kesh kontrollin e lojës për pjesën tjetër të tij dhe të kesh 89 minuta për të shënuar më shumë, ekziston një sens i prerja e frustruar, “i tha ai Sky Sports.

“Unë e di mënyrën e përgatitjes së ekipit, e di se çfarë kërkova nga lojtarët, i di të gjitha ato dhe nuk dua të them shumë më shumë. Unë u jap disa merita Wolves natyrisht sepse ata na bëjnë presion, presion që ne e përballuam mjaft mirë, duke kontrolluar lojën shumë mirë.

“Por ne nuk e kishim atë ambicie, dëshirën për të kërkuar më shumë”.

Ai shtoi BBC Sport: “Unë nuk e di nëse kemi merituar më shumë se një pikë. Ne kishim gjënë më të mirë që mund t’i ndodhte një skuadre e cila është të shënojë në minutën e parë. Ne kishim kontrollin e lojës dhe pësuam nga një kënd. Ne kishim 89 minuta për të shënuar më shumë gola dhe ne nuk e bëmë.

“Veryshtë shumë zhgënjyese, është si kundër Liverpool ku kontrolloni lojtarët e rrezikshëm për 90 minuta dhe pranoni nga një set-pjesë.

“Tanguy Ndombele kishte një lojë të mirë kur kishte energji. Unë nuk doja që ne të uleshim thellë, vura [Steven] Bergwijn në për [Sergio] Reguilon, një i freskët [Erik] Lamela për një Bir të lodhur [Heung-min].

“Të mbrosh thellë, ky nuk është qëllimi. Ata e dinë se çfarë i pyeta në gjysmë kohe, nëse nuk mund të bënin më mirë, sepse nuk mund të bënin më mirë.”

Njerëzit e Mourinhos do të presin Fulham të mërkurën në ndeshjen e tyre të fundit të vitit 2020 dhe do të mirëpresë Leeds në veri të Londrës të Shtunën e ardhshme për ndeshjen e parë të 2021.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu