Jose Mourinho ishte i kënaqur kur pa Gareth Bale që dukej pak më shumë si vetja e tij e vjetër ndërsa Tottenham përparoi në Kupën e FA pas një fitore 4-1 në Wycombe.

Harry Winks dhe Tanguy Ndombele shënuan gola të vonë Spurs kapërceu një shfaqje kokëfortë dhe shpirtërore të Wycombe në Adams Park.

Luftëtarët e Kampionatit kishin habitur kundërshtarët e tyre të Premier League kur Fred Onyedinma çau në hapësirën e parë në mes të pjesës së parë.

Por Bale shënoi një fillim të rrallë me barazimin pak para pjesës së parë, duke u futur në krosimin e Lucas Moura.

Tottenham rriti presionin në pjesën e dytë, por Wycombe zmbrapsi sulmet e shumta para një rritje të vonë të Spurs.

Winks u kthye në shtëpi për t’i dhënë Spurs epërsinë në minutën e parë, ndërsa Ndombele siguroi që nuk do të kishte dramë të vonshme kur ai përfundoi nga afërsia dhe më pas goditi me thikë shtëpinë e katërt në kohën e dëmtimit për të vendosur Tottenham me një barazim të raundit të pestë në Everton.

Gareth Bale TEAMtalk

Duke folur pas ndeshjes Mourinho pranoi se kishte frikë nga një provë e vështirë: “Unë e dija atë. E dija që do të ishte e vështirë.

“Ne e përgatitëm lojën, duke e ditur që mund të ishte e vështirë. Nuk është e lehtë nëse nuk shënon gola. E shkëlqyeshme për ne që të shënojmë në minutën 85 sepse na dha mundësinë të mos luajmë kohë shtesë ”.

Bale bën përshtypje në fitoren e kupës

Bale pati një natë të përzier për Spurs, duke humbur disa shanse të lehta para se të dilte më në fund në fletën e shënimeve dhe të tregonte pak më shumë nga magjia e tij e vjetër.

Dhe Mourinho ishte i kënaqur me përpjekjet e tij, duke shtuar: “Ai dukej mirë, duke marrë lojtarë. Shënoi golin.

“Asnjëherë nuk e ndieja që ai nuk mund të luante 90 minuta, nuk e ndjeva kurrë se duhej ta hiqja.

“Kampionati është një nivel i mirë. Kjo është mirë. Unë jam i lumtur. ”

LEXO MË SHUMË: Favoriti i Tottenham përballet me një vendim të ashpër mes bisedimeve të daljes së çmimeve të ulta

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu