Shefi i Tottenhamit, Jose Mourinho preu një shifër të irrituar pasi zbuloi se taktika e mbrojtjes së thellë të punësuar nga ana e tij në pjesën e dytë nuk ishte “qëllimi”.

Tottenham mori epërsinë më të hershme pas një gabimi nga Rui Patricio që lejoi Tanguy Ndombele të shënonte nga një distancë.

Por me kalimin e kohës, një goditje me kokë e Romain Saiss ktheu barazinë në rezultate për t’u siguruar që të dy palët duhej të vendosnin për një pikë secila.

Duke folur për Sky Sports pas ndeshjes, Murinjo tha: “Një pikë kundër Wolves normalisht nuk do të ishte një rezultat i keq sepse ata janë një kundërshtar i fortë. Por duke shënuar në minutën e parë dhe të kesh 89 minuta për të shënuar më shumë, ekziston një ndjenjë e ndjenjës së frustrimit.

“Unë e di mënyrën e përgatitjes së ekipit, i di të gjitha ato dhe nuk dua të them shumë më shumë se kaq. Ne nuk e kishim atë ambicie apo dëshirë për të shkuar për më shumë. Ju e dini mënyrën time të punës. ”

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Ujqërit më në fund thyejnë rezistencën e Tottenhamit për të marrë hak ndaj gabimit të hershëm

I pyetur se çfarë duhet të bëjë më shumë skuadra e tij, Mourinho shtoi: “Nuk më takon mua të flas me ty për këtë. Unë e njoh ekipin tim dhe lojtarët e mi më mirë se kushdo ”.

Duke reflektuar më tej në BBC Sport se pse Spurs nuk arriti të ruajë epërsinë e tij, Mourinho tha: “Tanguy Ndombele kishte një lojë të mirë kur kishte energji.

“Nuk doja që të uleshim thellë, e vura Bergwijn për Reguilon, një Lamela të freskët për një Bir të lodhur.

“Mbrojtja e thellë, ky nuk është qëllimi. Ata e dinë se çfarë i pyeta në gjysmë kohe, nëse nuk mund të bënin më mirë, sepse nuk mund të bënin më mirë. ”

Gabime të njëjta zhgënjyese – Doherty

Matt.Doherty.Tottenham.TEAMtalk

I preferuari i ish-Ujqërve Matt Doherty gjithashtu foli me Sky Sports dhe shfryu zhgënjimin e tij për metodën shumë të njohur në të cilën Tottenham pranoi.

“Veryshtë shumë zhgënjyese, një gol kaq i vonë dhe nga një goditje e vendosur përsëri,” tha mbrojtësi i djathtë i Spurs. “Ne ishim vetëm 1-0 lart kështu që na ka kushtuar dy pikë, ne nuk jemi të lumtur për këtë.

“Ka shumë për të ardhur nga ne, ne sulmojmë së bashku, ne mbrohemi së bashku. Na takon të gjithëve që të ngrihemi në fushë. Ne e dinim se sa e vështirë do të ishte dhe ato nuk na vërtetuan se gabuam.

“Ashtë një mundësi e humbur. Ne kishim nevojë për të fituar ndeshjen dhe e mbështetëm veten për ta parë atë edhe pse nuk luajtëm aq mirë. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu