David Moyes është i sigurt se ylli i huazimit Jesse Lingard do të dëshirojë ta bëjë qëndrimin e tij në West Ham të përhershëm – dhe ka renditur disa arsye pse duhet ta bëjë këtë.

Lingard e ka provuar veten si një nga njerëzit kryesorë të Moyes që nga largimi nga Manchester United për Hammers në huazim në janar.

28-vjeçari ka katër gola dhe dy asistime në gjashtë ndeshje të Premier League për Hammers deri më tani.

Sidoqoftë, ai nuk do të ketë shans ta zgjasë këtë rekord këtë fundjavë. Me çekanët në Old Trafford, Lingard do të humbasë në kushtet e huasë së tij.

Që ka thënë, pjesa jonë javore e Parashikimeve ende pret që çekiçët të kënaqen kundër United.

Për Lingard megjithatë, ai do të duhet të kalojë dy muajt e ardhshëm duke vendosur për të ardhmen e tij.

Perspektivat e ardhshme të Lingard në Old Trafford duken të zymta, edhe pse Ole Gunnar Solskjaer tha se pret që anësori të kthehet në klub.

Moyes megjithë shpreson se disa faktorë janë në anën e West Ham dhe Skocezi mendon se ata janë një propozim tërheqës.

Duke renditur pesë arsye pse Lingard duhet ta bëjë qëndrimin e tij të përhershëm, Moyes ofroi mendimet e tij.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi përpara Facebook, Cicëroj dhe Instagram


“Shpresoj se do të jemi në gjendje të tërheqim shumë lojtarë në të ardhmen, për shkak të pozicionit tonë në kampionat, sepse ne jemi një klub me shtat, jemi në Londër, kemi një stadium plus 60,000 që do jini të ngopur çdo javë. Unë mendoj se të gjitha ato gjëra shkojnë në favorin tonë, ”tha shefi i Hammers.

“Jesse donte të vinte këtu, që nga fillimi. Kur isha duke biseduar me të ai donte të vinte në West Ham. Ai e pa atë si një vend vërtet të mirë për të. Unë mendoj se ai do të ketë parë atë që po përpiqemi të bëjmë.

“Ai është bashkuar me një grup të mirë lojtarësh gjithashtu. Ne kemi lojtarë ndërkombëtarë dhe shpresoj se mund t’i shtojmë kësaj në afatin e ardhshëm të transferimeve. Puna është të përpiqesh ta shtosh atë.

“Por unë do të shpresoja që Jesse ta shikonte këtë si një vend të mirë nëse është e mundur të bëhet, dhe nëse mendojmë se duam ta bëjmë atë në fund të sezonit.”

Moyes e di që Lingard do të jetë një humbje e madhe

Me Lingard të padisponueshëm të Dielën, Moyes e di që skuadrës së tij do t’i mungojë shumë. Sidoqoftë, ai shpreson që të tjerët në skuadrën e tij të kenë rastin të shkëlqejnë.

“Ai do të jetë një humbje e madhe sepse ai ka pasur një ndikim të madh në ekip,” tha Moyes për Lingard. “Por ne kemi njerëz të tjerë dhe ne dëshironim gara për vende dhe Jesse na e ka dhënë atë.

“Por ne kemi njerëz që mund të bëjnë ato punë gjithashtu. Ne kemi luajtur Man Utd dy herë tashmë dhe kemi humbur, por i kemi drejtuar afër, duke shkuar në kohën shtesë dhe atë të parin me një gol që nuk duhej dhënë. ”

Duke vlerësuar shanset e skuadrës së tij për të fituar, Moyes po ndihej i sigurt në heshtje.

“Nëse do të mund të shkonim në Old Trafford dhe të merrnim tre pikë që do të ishte një arritje e pabesueshme për ne,” tha ai.

“Nuk e ndryshon mendimin tim për shkak të thellësisë së skuadrës. Ata kanë një ekip shumë të mirë, kështu që ne e dimë cilën skuadër e kanë do të jetë një ekip shumë i mirë. ”

LEXO MË SHUMË: Në formë shënjestra e sulmuesit të West Ham ‘mbërthehet’ nga idea e transferimit në ëndërr të Liverpoolit

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu