Gjigandët me qendër në Chamazi kanë zbuluar nënshkrimin e tyre të parë nga DRC Kongo gjatë dritares së mini transferimeve

Veshja e Main League Premier League Azam FC ka konfirmuar sulmuesin Mpiana Mozizi si nënshkrimin e tyre të parë në këtë dritare transferimi mini.

Ylli trupmadh, i cili arriti në Dar es Salaam të Martën, më në fund ka nënshkruar një kontratë një-vjeçare pasi kaloi mjekësinë për t’u bashkuar me gjigandët me bazë në Chamazi.

Azam kanë konfirmuar nënshkrimin e tyre faqet e mediave sociale duke deklaruar: “Ne jemi të lumtur të njoftojmë se kemi përfunduar nënshkrimin e sulmuesit Mpiana Mozizi, me një kontratë njëvjeçare nga FC Lupopo i Republikës Demokratike të Kongos (DRC).

“Mozizi zëvendëson Thierry Akono Akono, të cilin klubi ia shiti Negeri Sembilan të Malajzisë fundjavën e kaluar., Mirëpresim në shtëpi Mozizi.”

Mozizi tani ka premtuar të ndihmojë ekipin të arrijë objektivat e vendosura për fushatën 2020-21 pas nënshkrimit të kontratës.

“Ashtë një nder i madh të nënshkruaj për Azam, një nga më të mëdhenjtë në Tanzani dhe Afrikën Lindore, ”u tha Mozizi gazetarëve pasi nënshkroi marrëveshjen. “Unë gjithmonë kam dashur të luaj në Tanzani dhe tani jam i lumtur që u dha rasti pasi Azam erdhi për shërbimet e mia.

“Unë e di që ekipi ka vendosur objektiva që ata duan të arrijnë para se të mbarojë sezoni dhe unë po vij për t’i ndihmuar ata të arrijnë disa nga objektivat, ne do të vazhdojmë të luftojmë për çdo trofe që është në dispozicion dhe unë do të punoj shumë për të shënuar sa më shumë qëllimet e mundshme. “

Në një intervistë të fundit, Azam siguroi tifozët e tyre se do të nënshkruajnë lojtarë të rinj për të forcuar skuadrën në dritaren e transferimeve mini.

Dritarja e shkurtër u hap më 16 dhjetor dhe do të zgjasë deri më 15 janar 2021, dhe kjo u jep skuadrave mundësinë për të parë dobësitë e tyre dhe për të përforcuar skuadrat për raundin e dytë të fushatës.

Zyrtari për media i klubit, Zakaria Thabit tha se ata patjetër do të jenë në treg për nënshkrime cilësore, veçanërisht në zonën e goditjes, ku ata kanë humbur sulmuesin kryesor Princ Dube për dëmtim.

“Azam është një klub i madh dhe për çdo klub të madh në të gjithë botën, ju duhet të nënshkruani lojtarë sa herë që dritarja e transferimit është e hapur, qoftë dritare e shkurtër apo dritare afatgjatë,” tha Thabit Azam TV.

“Edhe nëse sot Azam kishte në skuadrën e tyre Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski, ne do të nënshkruajmë lojtarë të rinj, sepse nënshkrimi i lojtarëve është krenaria e ekipeve të mëdha nëse nuk nënshkruani ata do t’ju quajnë një ekip të vogël dhe behesh diskutim.

“Dritarja e fundit, Real Madrid asnjëherë nuk firmosa dhe u bë një histori e madhe, dhe sezonin e kaluar Tottenham Hotspur nuk nënshkroi dhe gjithashtu u bë një histori shumë e madhe, ne duhet të nënshkruajmë sepse është një domosdoshmëri për të nënshkruar dhe kjo është arsyeja që dritarja është hapur e gjerë. “

Azam është në pozitën e tretë në tabelën e kampionatit me 18 skuadra me 29 pikë nga 16 ndeshje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu