Gennaro Gattuso kishte disa këshilla për skuadrën e tij të Napolit pas fitores së dielës në Serie A.

Gennaro Gattuso këmbënguli Napoli nuk mund të jetë gjithmonë i bukur si aktori i Hollivudit Brad Pitt pasi ai i kërkoi palës së tij të ishte “pak e shëmtuar” si ai.

Napoli pretendoi një fitore të fundit 2-1 në Udineze në sajë të fituesit të Tiemoue Bakayoko në minutën e 90-të në Seria A te dielen.

Lorenzo Insigne kishte hapur rezultatin me anë të një penalltie në minutën e 15-të për të kaluar nivelin me Careca për vendin e shtatë në listën e shënuesve të të gjitha kohërave të Napolit në Serie A (73) dhe gjithashtu pozitën e shtatë në të gjitha garat (97).

Kevin Lasagna i Udineses barazoi 12 minuta më vonë para se Bakayoko të sigurohej që Napoli të tërhiqej nga humbja e tyre tronditëse në shtëpi ndaj Spezia.

Napoli është i gjashti në Serie A – nëntë pikë larg udhëheqësve AC Milan – dhe trajneri Gattuso i tha ekipit të tij që të rrëzohej dhe të ndytej.

“Unë nuk zemërohem me lojtarët e mi për teknikën e tyre, është kur ata nuk nuhasin frikë. Unë mendoj se ne jemi një ekip që vazhdimisht nuk e vërejmë rrezikun kur po vjen. Unë dua të shoh një ekip që vazhdon , “I tha Gattuso Sky Sport Italia .

“Unë nuk dua që ne të humbasim një shans, atëherë shoh menjëherë që mbrojtësit fillojnë të ankohen me njëri-tjetrin, oh kemi humbur një gol, kjo do të thotë që ne do të pranojmë një të tillë. Jo! Ne duhet të punojmë si një ekip.

“Ne duhet të përmirësohemi në situata kur jemi nën presion, sepse unë e di që nuk kam një anë që mund të thithë presion për mosha, kjo nuk është qasja jonë, por ne mund të bëjmë më mirë sesa tani. Ju mund” të më thuash se mentaliteti nuk mund të përmirësohet ose të stërvitet. Nuk e besoj.

“Ajo që ndodhi me Spezia më tërboi, sepse topi doli nga shtylla, ne kishim pesë lojtarë që shikonin topin ndërsa Tommaso Pobega reagoi më shpejt. Kjo është një mungesë vendosmërie, kjo është e papranueshme.

“Napoli dëshiron të jetë gjithmonë i bukur, por ndonjëherë të jesh pak i shëmtuar është një gjë e mirë. Nuk mund të jesh gjithmonë Brad Pitt, me flokë bjondë dhe sy blu. Ndonjëherë duhet të jesh pak i shëmtuar, si unë. Dukem më keq sesa zakonisht tani, pasi jam fryrë i gjithi për shkak të të shtënave me kortizon, por ndihem më mirë “.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu