Napoli nuk ishte në gjendje të përmbyste deficitin me dy gola që bënë në ndeshjen e dytë të 32 ndeshjeve të fundit të Europa League me Granada, me ekipin e Serie A që u rrëzua pavarësisht një fitore 2-1 të enjten në mbrëmje.

Skuadra e Gennaro Gattuso siguroi fitoren natën falë golave ​​të Piotr Zieliński dhe Fabian Ruiz, por një goditje në pjesën e parë nga Angel Montoro e Granadës do të thoshte se ishte veshja e La Ligas që kaloi në 16 të fundit të garës.

Lorenzo Insigne nuk mund ta ndalonte ekipin e tij që të dilte nga gara
Lorenzo Insigne nuk mund ta ndalonte skuadrën e tij që të dilte nga gara | Francesco Pecoraro / Getty Images

Ekipi vendas kaloi në epërsi me vetëm tre minuta në orë, ndërsa Zieliński kapi topin në mesfushë përpara se të karikonte në pjesën e prapme të Granada.

Pa asnjë ndërhyrje të afërt, reprezentuesi polak vazhdoi të përparonte përpara se të zgjidhte këndin e poshtëm me një përpjekje të bukur të majtë.

Vizitorët rikthyen epërsinë e tyre totale prej dy golash pak para shënimit të gjysmë ore. Pasi disa mbrojtës të lëngshëm të Napolit i panë ata të paaftë për të pastruar vijat e tyre, Montoro prodhoi një goditje të shkëlqyeshme me kokë e cila kaloi tej Alex Meret të bllokuar dhe në pjesën e pasme të rrjetës.

Seria A Skuadrat treguan mjaft luftë në përpjekjen e tyre për të provuar dhe kthyeshëm në rrugën e tyre të lojës, dhe ata i dhanë vetes një terren në barazim me vetëm gjysmë ore për të luajtur.

Granada përparon në 16 të fundit të Europa League
Granada përparon në 16 të fundit të Europa League | MB Media / Getty Images

Duke parë që prekja e tij e dobët e parë i kushtoi atij një mundësi vetëm pak çaste më parë, Fabian Ruiz u dobësua përsëri nga kontrolli i tij i çuditshëm, por këtë herë reprezentuesi spanjoll arriti të shlyente gabimin e tij ndërsa nxiti topin pas Rui Silva në golin e Granada për të bëni rezultatin 2-1 natën dhe 3-2 për vizitorët në total.

Njerëzit e Gattusos vazhduan të shtynin vonë, por La Liga Skuadra u mbajt e vendosur për të mbajtur fitoren e përgjithshme 3-2 ndërsa Napoli u dërgua duke dalë jashtë konkurrencës.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu